Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Poniedziałek, 30 stycznia 2023 r.  Imieniny: Macieja, Martyny

Archiwum artykułów


Pokaż archiwalne artykuły z kategorii:       z miesiąca:
Nauczyciele pobiegli w półmaratonie

31.03.2010

Nauczyciele pobiegli w półmaratonie

Żorscy nauczyciele i członkowie ZNP w Żorach - Grzegorz Dworok, Krzysztof Kretek i Tomasz Śliwka, tak dobrze czuli się po niedawnym Biegu Piastów, że postanowili wystartować w nowej dla siebie konkurencji.

Baseballiści na Warm Up Cup

30.03.2010

Baseballiści na Warm Up Cup

W dniach świątecznych 2-5 kwietnia pod wodzą nowych trenerów, Reprezentacja Polski seniorów w baseballu weźmie udział w turnieju Warm Up Cup w czeskim Ołomuńcu. Wcześniej, powołani przez trenera zawodnicy, muszą wstawić się w Żorach w piątek, a po treningach, w godzinach wieczornych, wyjadą do Ołomuńca.

Zwyciężyli w kręglach

29.03.2010

Zwyciężyli w kręglach

Dziewięciu zawodników Sekcji Terenowej „Koniczynka” reprezentowało Żory na XI Regionalnym Turnieju Bowlingowym Olimpiad Specjalnych w czwartek na kręgielni w Centrum Handlowym Plaza w Rudzie Śląskiej. Siedmiu z nich wróciło z medalem.

W Żorach też można wychować tenisistę

23.03.2010

W Żorach też można wychować tenisistę

Za trzy lata w Parku Cegielnia powstanie centrum tenisowe. Hala z kortami i ścianami do squasha ma stanowić idealne miejsce na zawody tenisowe na szerszą skalę. Mieszkańcy Żor w tenisa grają coraz chętniej. Paweł Heesch i Patryk Cincio z Żor oraz Magda Zajda z Rybnika trenują w szkole pod okiem Janusza Kosmala.

Sezon halówki zakończony

22.03.2010

Sezon halówki zakończony

Wczoraj zakończono kolejny cykl rozgrywek halowej piłki nożnej. W obecnym sezonie w lidze startowało 12 zespołów, reprezentujących różne środowiska amatorów gry w halową odmianę piłki nożnej.

Pożegnaj zimę na rowerze

19.03.2010

Pożegnaj zimę na rowerze

Klub Turystyki Kolarskiej PTTK “Wandrus” zaprasza miłośników roweru i turystyki rowerowej na XX Jubileuszowe Topienie Marzanny na Gichcie, które odbędzie się 27 marca. Rajd rozpocznie się na Rynku o 10.00, zakończy w Parku Piaskownia przy ul. Bocznej.

Żorzanie na Biegu Piastów

18.03.2010

Żorzanie na Biegu Piastów

W Biegu Piastów, który odbył się w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach 6 i 7 marca, wzięli udział członkowie Związku Nauczycielstwa Polskiego: Grzegorz Dworok, nauczyciel wychowania fizycznego w ZSBI i Krzysztof Kretek, nauczyciel wychowania fizycznego w G 4.

Szóste zwycięstwo MTS-u

16.03.2010

Szóste zwycięstwo MTS-u

W niedzielę szczypiornistki MTS Żory pokonały na wyjeździe MKS Beskid Nowy Sącz 25-32 (15-13). To już szóste z rzędu zwycięstwo podopiecznych Romana Kamińskiego.

Żorzanin Mistrzem Polski

15.03.2010

Żorzanin Mistrzem Polski

Karol Kałus, żorski maratończyk, wystartował w sobotę w Halowych Mistrzostwach Polski Weteranów w Spale. Zdobył podwójny tytuł Mistrza Polski w swojej kategorii wiekowej, a także pobił rekord Polski w biegu na 1000 m.

Nabór do klas sportowych w G-2

10.03.2010

Nabór do klas sportowych w G-2

Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Sportowymi oraz MUKS Sari Żory zapraszają uczennice klas szóstych na spotkanie w sprawie naboru do klasy sportowej o profilu piłka siatkowa dziewcząt. Spotkanie odbędzie się dzisiaj o 17.30, w hali sportowej przy ulicy Folwareckiej.

KS Żory - koniec przygotowań

09.03.2010

KS Żory - koniec przygotowań

Piłkarze KS Żory kończą przygotowania do rozpoczęcia rundy wiosennej IV ligi. Trenowali od 6 stycznia na obiektach w Żorach. Rozgrywki ruszą 27 marca. KS Żory w dwóch pierwszych meczach będzie grał na wyjeździe w Knurowie i Łaziskach Górnych.

Wytańczyli marzenia

04.03.2010

Wytańczyli marzenia

- Dzieciaki fantastyczne, mega otwarte. To nas zaskoczyło najbardziej. Myśleliśmy, że „pękną” z wysiłku... Okazało się, że nie mają dość.

Nordycki spacer wokół hali

01.03.2010

Nordycki spacer wokół hali

Miłośnicy Nordic Walking, ciekawej i przyjemnej formy odpoczynku, polegającej na marszu ze specjalnie do tego przystosowanymi kijami, zgromadzili się w sobotę na zajęciach przed halą sportową. Wzięli udział w spacerze połączonym z instruktażem. W zajęciach uczestniczyły 52 osoby.

Od palanta do tenisa

26.02.2010

Od palanta do tenisa

- Nasi tenisiści grają obecnie w II, III i IV lidze. Piłkarzom udało się w zeszłym roku po raz trzeci awansować do klasy A okręgu Rybnik – cieszy się Franciszek Sładek, prezes Ludowego Klubu Sportowego Rój. Zapewne niewiele osób wie, że początki LKS-u sięgają 1931 r., a wszystko zaczęło się od gry...w palanta.

Nakręć taneczny klip i wygraj

23.02.2010

Nakręć taneczny klip i wygraj

Każda z osób w Lilla to indywidualista, osobowość, nadająca temu miejscu niepowtarzalny charakter. Unikatowy fabryczny klimat, pasja, ekspresja, taniec … Uchwyć to! Zrób własny film o Lilla House, nawet jeśli nie tańczysz w Lilla!


sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2023 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"