Piątek, 19 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Adolfa, Leona

Zwycięstwo Hawajskich

06.12.2010

Miesiąc i jeden dzień miał trener Łukasz Szymik na wyciągnięcie wniosków z meczu pucharowego obu sobotnich rywali – Hawajskich Koszul i Limblachu Limanowa. Żorski zespół wygrał wtedy różnicą trzech punktów, a pogoń zawodników z Limanowej za odrabianiem strat była imponująca.

Pierwsza kwarta sobotnich zmagań w hali MOSiR w Żorach pozwoliła na szybkie zbudowanie solidnej, dziesięciopunktowej przewagi. Dobrą dyspozycję demonstrował kapitan „bankowych” Adam Pierchała, który dwukrotnie popisał się „trójką”, a wtórował mu zdobywca również sześciu punktów w tej części – Karol Kupczak. W drugiej kwarcie świetny początek gospodarzom zapewnili: Marcin Master (akcja 2+1) oraz Oktawian Przeliorz („trójka”), a przewaga miejscowych wzrosła do piętnastu punktów. Wtedy też trener „Limblachu” Robert Kalita nakazał swoim zawodnikom obronę „match – up”, co pozwoliło przyjezdnym na znaczne obniżenie skuteczności Hawajskich oraz na osiągnięcie w ósmej minucie tej kwarty jedynego – jak się później okazało – prowadzenia w meczu: 35:34 (!). Do końca tej części gry punktowali już jednak tylko podopieczni trenera Szymika – szczególnie skuteczni z linii rzutów wolnych – doprowadzając do siedmiu punktów przewagi na koniec pierwszej połowy meczu. Warto podkreślić, że w pierwszej połowie meczu ani jednego celnego rzutu nie oddał znakomity snajper przyjezdnych Andrzej Peciak, którego znakomicie – na zmianę - zniechęcali do gry: Zieliński, Jasiński i Przeliorz. Druga połowa rozpoczęła się od świetnej gry Przemysława Jasińskiego i Adama Anduły, do których „trójką” dostroił się kapitan Pierchała – i przewaga znów urosła: tym razem do czternastu punktów. Potem dwuminutowy okres „niemocy” strzeleckiej gospodarzy przełamał świetną akcją Adam Białdyga, któremu wspaniale asystował niezwykle waleczny w tym meczu Paweł Rajnhold. Przewaga w tej części gry wynosiła już 15 punktów, ale na koniec kwarty znów zmniejszyła się do dziesięciu „oczek”. Ostatnie dziesięć minut dwupunktową zdobyczą rozpoczął Kupczak, ale potem 6 punktów z rzędu zdobyli zawodnicy z Limanowej. Wprawdzie między piątą a dziewiątą minutą czwartej kwarty Hawajskie zdobyły tylko trzy punkty…ale w tym samym fragmencie przyjezdni spudłowali aż sześć (!) rzutów wolnych, i w związku z tym przewaga podopiecznych Łukasza Szymika stopniała tylko do pięciu punktów. Końcowy akord meczu był „teatrem jednego aktora” – Karola Kupczaka, który zdobył osiem punktów, zapewniając swojemu zespołowi czternastopunktowe zwycięstwo.
Prócz rekordowej w tym sezonie zdobyczy punktowej Karol Kupczak zaliczył jeszcze w tym spotkaniu mnóstwo wygranych pojedynków w sytuacjach trudnych oraz znakomite wyprowadzanie piłki i rozgrywanie w momentach, gdy przeciwnicy stosowali pressing na całym boisku. Podsumowując mecz – zawodnicy „Hawajskich Koszul” nie pozwolili w całym meczu na jakąkolwiek zdobycz punktową Andrzejowi Peciakowi, który legitymował się przed dwunastą kolejką przeszło siedemnastopunktową średnią zdobytych punktów na mecz. Zaprezentowali świetną, kolektywną grę, która – przy dobrej skuteczności za 2 (59 proc.) i za 1 (84proc.) – przyniosła sukces w potyczce z twardym, mocnym i bezkompromisowym rywalem. Było to siódme ligowe zwycięstwo żorzan, którzy zajmują w tej chwili piąte miejsce w tabeli drugiej ligi gr. C.

- Możemy być tylko i wyłącznie dumni z zespołu, który – przy studenckich i zawodowych obowiązkach – tak sumiennie podchodzi do sportu - mówi prezes Adrian Fojcik. - Pasja, z jaką zawodnicy to robią, pozwala optymistycznie spojrzeć na zbliżającą się drugą rundę rozgrywek. W najbliższą niedzielę 12 grudnia zmierzymy się z najsilniejszym zespołem Podkarpacia i naszej ligi – Delikatesami MOSiR Krosno.

Hawajskie Koszule Bank Spółdzielczy w Żorach : MKS Limblach Limanowa - 83:69 (23:13, 19:22, 22:19, 19:15)

Hawajskie Koszule Bank Spółdzielczy w Żorach: Karol Kupczak 21, Przemysław Jasiński 15, Krzysztof Zieliński 12, Adam Pierchała 11 (3x3), Adam Anduła 9, Adam Białdyga 6, Marcin Master 5, Oktawian Przeliorz 3 (1x3), Paweł Rajnhold 1, Tomasz Gołysz 0, Mateusz Szczotka.

MKS Limblach Limanowa: Jakub Dudek 12, Sebastian Salamon 12, Wojciech Rykała 11 (2x3), Piotr Kwandrans 11 (1x3), Piotr Kindlik 9, Przemysław Horwat 4, Przemysław Stecko 4, Michał Woźniak 2, Jarosław Włodarczyk 2, Wojciech Hasior 2, Leszek Zając 0, Andrzej Peciak 0.