Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Wtorek, 05 marca 2024 r.  Imieniny: Fryderyka, Teofila

Archiwum artykułów


Pokaż archiwalne artykuły z kategorii:       z miesiąca:
Wandal awanturnik

29.06.2011

Wandal awanturnik

Osiemnastolatek, który w niedzielę zniszczył drzwi wejściowe do klatki schodowej i znieważył interweniujących policjantów niebawem usłyszy zarzuty. Grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Złodzieje za kratkami

24.06.2011

Złodzieje za kratkami

Za trzy rozboje w sklepach na terenie Żor odpowie dwóch młodych mężczyzn, których policjanci zatrzymali w niedzielę. W środę sąd zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

Zgarnęli towar

24.06.2011

Zgarnęli towar

Alkohol, słodycze, papierosy i karty doładowań do telefonów stały się łupem nieznanych sprawców, którzy ze środy na czwartek włamali się do jednego ze sklepów przy ul. Wodzisławskiej. Straty są w toku ustalania. pc-s

Naubliżał po pijaku

24.06.2011

Naubliżał po pijaku

57-letni rowerzysta z Żor został zatrzymany w środę przez policjantów. Okazało się, że prowadził pod wpływem alkoholu - wydychał 2,5 promila. Podczas kontroli znieważył mundurowych.

Uderzył w motocyklistę

21.06.2011

Uderzył w motocyklistę

Złamania nogi i ogólnych potłuczeń doznał we wczorajszym wypadku 18-letni motocyklista. Drogę zajechał mu kierowca Volkswagena Passata.

Bezdomni włamali się do domu

20.06.2011

Bezdomni włamali się do domu

Na gorącym uczynku zostali w czwartek złapani dwaj bezdomni mężczyźni, którzy włamali się do domu przy ul. Męczenników Oświęcimskich. Niedoszłych złodziei udało się zatrzymać dzięki naocznemu świadkowi, który w porę zadzwonił na policję.

Wbiegł pod toyotę

09.06.2011

Wbiegł pod toyotę

Obrażeń nóg, klatki piersiowej i stłuczenia głowy doznał we wtorek 59-latek z Jastrzębia, który wtargnął na jezdnię i wbiegł pod koła nadjeżdżającej Toyoty Yaris.

Plaga kradzieży

09.06.2011

Plaga kradzieży

Żorscy stróże prawa apelują do mieszkańców o czujność. W ostatnim czasie na terenie Żor uaktywnili się amatorzy cudzego mienia. Niestety do wielu kradzieży dochodzi z powodu braku właściwych zachowań ze strony samych pokrzywdzonych.

Uwaga na fałszywych krewnych!

08.06.2011

Uwaga na fałszywych krewnych!

Nie dalej jak dwa dni temu, pisaliśmy o próbach wyłudzenia pieniędzy metodą „na wnuczka” - wczoraj znów zgłoszono na policję dwa takie przypadki.

Dwie audice w jedną noc

08.06.2011

Dwie audice w jedną noc

W nocy z poniedziałku na wtorek, z przyblokowego parkingu na osiedlu Powstańców Śląskich skradzione zostały dwa samochody marki Audi A4. Pierwszy należał do 41-letniego mieszkańca, który poniósł z tego powodu straty w wysokości 32 tys. zł. Właścicielem drugiego pojazdu o wartości 42 tys. zł, był 21-latek. pc-s

Uderzył w rowerzystkę

07.06.2011

Uderzył w rowerzystkę

Starsza kobieta w wyniku wypadku doznała wczoraj obrażeń w postaci rozcięcia brody, stłuczenia kolana i dłoni. 60-letnia żorzanka jechała na rowerze, gdy została potrącona przez kierowcę Daewoo Matiza.

Nie daj się oszukać!

06.06.2011

Nie daj się oszukać!

Oszuści podający się za krewnych znowu dali o sobie znać. Na szczęście próby wyłudzenia pieniędzy okazały się bezskuteczne. Policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność.

Pieszy pod kołami

06.06.2011

Pieszy pod kołami

45-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego, przebiegając przez ul. Katowicką na przejściu dla pieszych zatoczył się i wpadł pod koła nadjeżdżającego samochodu. Ze złamanym podudziem i ogólnymi potłuczeniami trafił do szpitala. Do zdarzenia doszło w piątek przed 18.00.

Podstępem ukradli rowery

06.06.2011

Podstępem ukradli rowery

Dwa rowery o łącznej wartości ponad 5 tys. zł wyprowadzili wczoraj ze sklepu przy ul. Francuskiej dwaj mężczyźni. Pracownicy nie zauważyli kradzieży, bo ich uwagę zwróciła bójka, upozorowana przez wspólników złodziei.

12-latek podpalił ciuchcię

24.05.2011

12-latek podpalił ciuchcię

Dyżurny komendy policji otrzymał w niedzielę przed 19.00 zgłoszenie o podpaleniu na przedszkolnym placu zabaw w pobliżu bloku nr 14 na osiedlu Powstańców Śląskich. Policjantom przybyłym na miejsce, bawiące się dzieci wskazały sprawcę.


sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"