Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Piątek, 14 czerwca 2024 r.  Imieniny: Rufina, Walerego

Archiwum artykułów


Pokaż archiwalne artykuły z kategorii:       z miesiąca:
Złapany groźny bandyta - "nożownik"

12.04.2012

Złapany groźny bandyta - "nożownik"

Żorscy policjanci ujęli niebezpiecznego nożownika. W marcu napadł na ulicy i zadał dwa ciosy nożem 33-letniemu mężczyźnie. Bandytą okazał się 16-latek, który ma już na sumieniu inne sprawki. Razem z nim złapano jego kolegę, który także brał udział w pobiciu.

Dwa pościgi i kradzież w świąteczny weekend

10.04.2012

Dwa pościgi i kradzież w świąteczny weekend

Ekspedientka rzuciła się w pościg za złodziejami„browarów” w smingusa-dyngusa, a trzech nastolatków goniło młodego mężczyznę, który pobił ich kolegę jeszcze przed świętami. Natomiast w Wielkanocną Niedzielę młoda żorzanka okradła znajomą, którą odwiedziła wieczorem.

Z nożami na policjantów

05.04.2012

Z nożami na policjantów

Powiało grozą dzisiejszej nocy na osiedlu Pawlikowskiego. Młody żorzanin powiadomił policję, że zabił swoich rodziców, a do przybyłych funkcjonariuszy wyszedł z nożami w obu dłoniach. Zachowywał się agresywnie. Po chwili ciął nimi swoje ręce.

Motocyklistka w szpitalu

04.04.2012

Motocyklistka w szpitalu

Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło we wtorek o godzinie 18.30 na ulicy Wodzisławskiej. Z obrażeniami ciała do szpitala w Jastrzębiu Zdroju trafiła 31-letnia mieszkanka tego miasta.

Złapali wandala drzwi

02.04.2012

Złapali wandala drzwi

W sobotę wieczorem, policjanci zatrzymali pijanego mężczyznę, który zniszczył drzwi wejściowe do klatki jednego z bloku na ulicy Pawlikowskiego. Agresywny wandal trafił do policyjnego aresztu.

Nastolatkowie piją i kradną

02.04.2012

Nastolatkowie piją i kradną

W weekend żorscy policjanci interweniowali w sprawie dwójki pijanych nastolatków, a zespół ds. nieletnich tutejszej komendy złapał czternastolatka, który kradł wmieście fiaty cinquecento.

Fałszywa wnuczka zaatakowała na Sikorskim

29.03.2012

Fałszywa wnuczka zaatakowała na Sikorskim

85-letnia żorzanka dała się oszukać na 11 tys. złotych. Schemat ten sam. Telefon z prośbą o finansową pomoc a po pieniądze zgłasza się „kolega” krewnego. Żorscy policjanci prowadzą śledztwo w tej sprawie i apelują do starszych mieszkańców, by nie pożyczali pieniędzy rodzinie przez telefon. Lepiej wcześniej upewnić się samemu, czy krewny rzeczywiście zadzwonił.

Uwaga na sklepowych złodziei!

28.03.2012

Uwaga na sklepowych złodziei!

Żorscy stróże prawa apelują do sprzedawców o czujność. W mieście dali o sobie znać zakapturzeni złodzieje sklepowi, którzy pojawiają się w placówkach handlowych, wykorzystują nieuwagę sprzedawców i kradną towar z półek. Przekonała się o tym ostatnio sprzedawczyni ze sklepu przy ulicy Wodzisławskiej.

Sprawcy napadu i pobicia schwytani

26.03.2012

Sprawcy napadu i pobicia schwytani

Dwaj nastolatkowie, którzy dwa tygodnie temu na ulicy pobili i okradli mieszkańca Żor są już w rękach policji. Odzyskano także skradziony wtedy pobitemu telefon komórkowy. Chciała go sprzedać dziewczyna jednego z bandytów. Jej chłopakowi grozi nawet 12 lat więzienia.

Metodą na syna chcieli wyłudzić pieniądze

21.03.2012

Metodą na syna chcieli wyłudzić pieniądze

Żorscy policjanci apelują do starszych mieszkańców miasta o ostrożność i rozwagę. Wczoraj policja przyjęła zgłoszenie o próbie wyłudzenia pieniędzy znów "na bliskiego krewnego". Oszust chciał ukraść 15 tys. złotych. Na szczęście 82-letni żorzanin wykazał się rezolutnością i nie dał się oszukać.

Włamywacz wypatrzony w autobusie

19.03.2012

Włamywacz wypatrzony w autobusie

Nastolatek wraz z kolegami próbował w niedzielny wieczór włamać się do supermarketu przy ul. Centralnej. Nie udało mu się sforsować zabezpieczeń a żorscy policjanci wypatrzyli go jadącego autobusem miejskim i złapali. Za swój wyczyn odpowie przed sądem rodzinnym.

Złapani bez pasów

16.03.2012

Złapani bez pasów

Wczoraj na drogach w całym województwie śląskim, w tym także w Żorach policjanci z drogówki przeprowadzili akcję „Pasy”. Jej celem było wyłapywanie kierowców i pasażerów jeżdżących bez zapiętych pasów bezpieczeństwa i karanie ich mandatami.

Uderzyła w motorowerzystkę

16.03.2012

Uderzyła w motorowerzystkę

Dwie kobiety zderzyły się w środę na skrzyżowaniu ul. Sienkiewicza z Folwarecką. 41-letnia rybniczanka uderzyła swym autem 64-letnią motorowerzystkę, którą z obrażeniami kręgosłupa i brzucha przewieziono do jastrzębskiego szpitala.

Autostrada wypadków

15.03.2012

Autostrada wypadków

Dwa groźne wypadki dzisiejszego poranka na autostradzie A1 w okolicach zjazdu w Rowniu. Najpierw dachował dostawczy mercedes, a kilkadziesiąt minut później dwa kilometry dalej wypadła z drogi osobowa kia.

Pijana matka opiekowała się niemowlakiem

14.03.2012

Pijana matka opiekowała się niemowlakiem

Pijana matka, mająca 1,5 promila alkoholu we krwi opiekowała się rocznym chłopczykiem. Żorscy policjanci po interwencji przekazali niemowlaka jego ojcu, który mieszka osobno. O losach chłopczyka zdecyduje wkrótce sąd rodzinny.


sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"