Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Wtorek, 05 marca 2024 r.  Imieniny: Fryderyka, Teofila

Archiwum artykułów


Pokaż archiwalne artykuły z kategorii:       z miesiąca:
Trzy i pół promila po jednym piwie?

24.04.2013

Trzy i pół promila po jednym piwie?

Prawie 3 i pół promila alkoholu w organizmie miał kierowca bmw, który próbował wyjechać samochodem z parkingu przy ulicy Bankowej. Podczas zatrzymania przekonywał policjantów, że wypił tylko jedno piwo. Na szczęście mundurowi udaremnili mu dalszą jazdę.

Nastoletni bandyta w rękach mundurowych

17.04.2013

Nastoletni bandyta w rękach mundurowych

Wczoraj policjanci z Żor zatrzymali pijanego 16-latka, który bez powodu zaatakował młodego mężczyznę i złamał mu nos. Nieletni noc spędził w policyjnym areszcie. Teraz stanie przed sądem rodzinnym.

Przebił głową mur

28.03.2013

Przebił głową mur

Do pięciu lat więzienia grozi 44-latkowi, który w czasie kłótni z żoną zniszczył ścianę w poczekalni dworca PKS. Mężczyzna był kompletnie pijany, w czasie awantury uderzał głową w mur, aż wybił dziurę...

Nie wiadomo jeszcze, kto podrzucił kwas

12.03.2013

Nie wiadomo jeszcze, kto podrzucił kwas

Sprawą znaleziska jakiego dokonali przypadkowo pracownicy zakładu opróżniającego kontenery ze śmieciami na osiedlu Księcia Władysława zajmuje grupa ds. wykroczeń wydziału prewencji żorskiej KMP.

Pijana matka i ulatniający się gaz

06.02.2013

Pijana matka i ulatniający się gaz

Mundurowi z Żor interweniowali wczoraj w centrum miasta na prośbę pracowników socjalnych, którzy podczas kontroli jednej z rodzin objętych pomocą MOPS-u zastali pijaną matkę wraz z czwórką dzieci.

Aresztowani za napad

29.01.2013

Aresztowani za napad

Na wniosek policji i prokuratury sąd tymczasowo aresztował na okres 3 miesięcy dwóch nastoletnich mieszkańców Żor, którym kryminalni udowodnili napad na sklep z użyciem noża. Zatrzymani odpowiedzą także za inne przestępstwa. Grozi im nie mniej niż 3 lata pozbawienia wolności.

Odpowiedzą za zniszczenie mienia

07.01.2013

Odpowiedzą za zniszczenie mienia

Policjanci patrolujący miasto zatrzymali wczoraj dwóch mężczyzn podejrzewanych o zniszczenie fiata bravy i wybicie szyby wystawowej w sklepie na osiedlu Księcia Władysława. Obydwaj byli pijani. Za zniszczenie mienia grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ostrzegają przed metanolem

07.01.2013

Policjanci ostrzegają przed metanolem

Śledczy z Żor wyjaśniają okoliczności w jakich 52-letnia kobieta zatruła się metanolem. O zdarzeniu mundurowych zaalarmowali w sobotę pracownicy sanepidu. Ofiara toksycznego alkoholu, w ciężkim stanie, trafiła do Regionalnego Ośrodka Ostrych Zatruć w Sosnowcu.

Krwawe porachunki

04.01.2013

Krwawe porachunki

Wczoraj prokuratorskie zarzuty spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu usłyszał żorzanin, który na klatce schodowej w budynku wielorodzinnym ugodził nożem 22-letniego mieszkańca Żor. Do zdarzenia doszło w centrum miasta. Sprawcy grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymany dzięki współdziałaniu jednostek

03.01.2013

Zatrzymany dzięki współdziałaniu jednostek

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi 24-letniemu rybniczaninowi za kradzież biżuterii wartej 50 tysięcy złotych. Mężczyzna był poszukiwany przez jastrzębskich stróżów prawa, wpadł dzięki współpracy z kryminalnymi z Żor. Wczoraj 24-latek usłyszał zarzuty, dzisiaj stanie przed sądem.

W Sylwestra wypadł przez balkon

02.01.2013

W Sylwestra wypadł przez balkon

Policjanci z Żor wyjaśniają szczegółowe okoliczności zdarzenia w wyniku, którego do szpitala trafił 20-letni mieszkaniec Żor. Podczas sylwestrowej nocy mężczyzna wypadł z balkonu na II piętrze. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Aresztowani za porwanie

31.12.2012

Aresztowani za porwanie

Na wniosek policji i prokuratury sąd tymczasowo aresztował trzech mieszkańców Żor, którzy pozbawili wolności i uprowadzili 33-latka. Pobitego mężczyznę oprawcy porzucili na terenie Chorzowa. Dzięki natychmiastowej i dynamicznej akcji kryminalnych z Żor i z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach cała trójka znalazła się za kratami.

Pięciu na podwójnym gazie

17.12.2012

Pięciu na podwójnym gazie

Podczas minionego weekendu policjanci z Żor udaremnili dalsza jazdę pięciu pijanym kierowcom. Rekordzista wsiadł za kierownicę mając ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu i zlekceważył sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Niebawem cała piątka odpowie przed sądem.

Sukces kryminalnych - rozbojarze zatrzymani

12.12.2012

Sukces kryminalnych - rozbojarze zatrzymani

Żorscy kryminalni ustalili i zatrzymali przestępców, którzy trudnili się rozbojami na terenie Żor oraz powiatu pszczyńskiego. Bandyci używając gazu doprowadzali do stanu bezbronności sprzedawczynie, a następnie kradli w miejscowych sklepach. Obydwaj usłyszeli już prokuratorskie zarzuty. Jeden z podejrzanych najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie śledczym.

Wpadka sklepowego złodzieja

11.12.2012

Wpadka sklepowego złodzieja

Nawet do 5 lat za kratkami może spędzić 37-letni mieszkaniec Żor przyłapany na gorącym uczynku kradzieży w miejscowym hipermarkecie. Dzięki zapisowi monitoringu, który odtworzyli kryminalni, mężczyźnie udowodniono nie jedno, a dwa przestępstwa, za które teraz odpowie przed sądem.


sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"