Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Wtorek, 05 marca 2024 r.  Imieniny: Fryderyka, Teofila

Archiwum artykułów


Pokaż archiwalne artykuły z kategorii:       z miesiąca:
Rozbojarze wpadli dzięki policjantowi po służbie

30.11.2012

Rozbojarze wpadli dzięki policjantowi po służbie

Na wniosek policji i prokuratury sąd tymczasowo aresztował na okres trzech miesięcy 17-letniego mieszkańca powiatu mikołowskiego, którego na gorącym uczynku usiłowania rozboju zatrzymał policjant będący w czasie wolnym od służby.

Ewakuacja uczniów

22.11.2012

Ewakuacja uczniów

Mundurowi z Żor przeprowadzili w poniedziałek ewakuację uczniów zespołu szkolno-przedszkolnego w Kleszczowie. Potrzeba zapewnienia bezpieczeństwa wychowankom placówki spowodowana była ujawnieniem miny przeciwpancernej podczas prowadzonych prac budowlanych w rejonie szkoły.

Pijany kierowca wszczął awanturę

12.11.2012

Pijany kierowca wszczął awanturę

31-letni mieszkaniec Żor najpierw wpadł w ręce stróżów prawa prowadząc samochód w stanie nietrzeźwości, a następnie trafił do policyjnego aresztu po tym, jak wszczął awanturę na parkingu strzeżonym, gdzie został zabezpieczony jego pojazd. Mężczyzna odpowie przed sądem grozi mu do 2 lat więzienia.

Podtruła się czadem

08.11.2012

Podtruła się czadem

Mundurowi z Żor interweniowali wczoraj na osiedlu Gwarków, gdzie w jednym z mieszkań doszło do podtrucia czadem. Jak się okazało tym razem "cichy zabójca" zaatakował 14-latkę, która wieczorem korzystała z kąpieli. Dzięki szybkiej interwencji ojca, dziewczynka trafiła pod specjalistyczna opiekę medyczną, jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Eliminują pijanych kierowców

06.11.2012

Eliminują pijanych kierowców

Mundurowi z Żor w ciągu minionej doby udaremnili dalszą jazdę pięciu nietrzeźwym kierowcom, w tym dwóm, wobec których sąd orzekł wcześniej zakaz prowadzenia pojazdów. Wkrótce wszyscy staną przed sądem, trzem grozi do 2 lat pozbawienia wolności, pozostali odpowiedzą też za niestosowanie się do prawomocnych orzeczeń.

Wjechał pod koła samochodu

06.11.2012

Wjechał pod koła samochodu

Żorscy stróże prawa wyjaśniają szczegółowe okoliczności zdarzenia drogowego, w wyniku którego do szpitala z ciężkimi obrażeniami ciała trafił 70-letni rowerzysta. Policjanci apelują o ostrożność na drogach!

Pościg za pijanym kierowcą

05.11.2012

Pościg za pijanym kierowcą

Policjanci z Żor zatrzymali w bezpośrednim pościgu pijanego kierowcę, który nie zatrzymał się do kontroli. 29-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami oraz żadnych dokumentów, w tym obowiązkowego ubezpieczenia OC.

10 lat za konserwę i makaron

02.11.2012

10 lat za konserwę i makaron

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi 36-latkowi, który ukradł w sklepie żywność, a następnie użył przemocy wobec sprzedawczyni, gdy ta usiłowała powstrzymać złodzieja. Zanim mężczyzna wpadł w ręce mundurowych przez kilkanaście dni ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.

Zamówili hamburgery - pobili dostawcę

02.11.2012

Zamówili hamburgery - pobili dostawcę

Kryminalni z Żor namierzyli i zatrzymali sprawców, którzy na osiedlu Pawlikowskiego pobili dostawcę pizzy. Mężczyźni postanowili się zemścić na 20-latku po tym, jak kilka godzin wcześniej doszło między nimi do ostrej wymiany zdań. Zatrzymanym grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Pijana bez prawa jazdy

31.10.2012

Pijana bez prawa jazdy

Za spowodowanie kolizji drogowej, jazdę w stanie nietrzeźwości oraz brak wymaganych dokumentów odpowie niespełna 18-letnia mieszkanka Żor, która wpadła wczoraj w ręce stróżów prawa po tym, jak staranowała zaparkowany na parkingu samochód. Nastolatce grozi do 2 lat więzienia i wysoka grzywna.

Nie powiadomił policji - zapłaci wysoką grzywnę

29.10.2012

Nie powiadomił policji - zapłaci wysoką grzywnę

Co najmniej 2 000 złotych grzywny grozi 28-letniemu przewoźnikowi z Jastrzębia Zdroju za niedopełnienie obowiązku zgłoszenia wyjazdu kibiców na mecz do Ostrawy. Mężczyzna został już przesłuchany, wkrótce stanie przed sądem, który zadecyduje o wysokości kary.

Nieletni w sidłach kryminalnych

22.10.2012

Nieletni w sidłach kryminalnych

Kryminalni z Żor położyli kres przestępczej działalności trójki nastolatków, którzy odpowiedzą za kradzieże w tym rozbójniczą, pobicie i znieważenie policjanta oraz czynny opór. Wobec najbrutalniejszego z chłopców sędzia rodzinny podjął już decyzję o umieszczeniu w schronisku dla nieletnich.

Dachowanie na "Wiślance"

19.10.2012

Dachowanie na "Wiślance"

Policjanci z drogówki interweniowali dzisiaj na żorskim odcinku DK 81, gdzie doszło do zderzenia ciężarówki z samochodem osobowym. Chwila nieuwagi jednego z kierowców mogła okazać się tragiczna w skutkach. Po tym, jak jeden z pojazdów dachował do szpitala trafiły dwie osoby, jednak na szczęście okazało się, że doznały jedynie ogólnych potłuczeń.

Trzech "na podwójnym gazie"

17.10.2012

Trzech "na podwójnym gazie"

Policjanci z drogówki udaremnili wczoraj dalszą jazdę trzem pijanym kierowcom, którzy wpadli w ich ręce w ciągu zaledwie 20 minut. Mieszkańcy Ustronia i Jastrzębia Zdroju wkrótce odpowiedzą przed sądem, grozi im do dwóch lat więzienia.

Wspólna akcja żorskich i mikołowskich mundurowych

15.10.2012

Wspólna akcja żorskich i mikołowskich mundurowych

Mundurowi z Żor i Mikołowa zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy pod koniec września br ukradli samochód warty 4 000 złotych. Pierwszy z nich wpadł podczas kontroli drogowej w Orzeszu jadąc "na podwójnym gazie", drugi po kilkunastu dniach ukrywania się przed wymiarem sprawiedliwości na terenie Żor. Sprawcy usłyszeli już zarzuty, grozi im do 10 lat więzienia.


sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"