Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Piątek, 19 lipca 2024 r.  Imieniny: Marcina, Wincentego

Archiwum artykułów


Pokaż archiwalne artykuły z kategorii:       z miesiąca:
Aresztowani za porwanie

31.12.2012

Aresztowani za porwanie

Na wniosek policji i prokuratury sąd tymczasowo aresztował trzech mieszkańców Żor, którzy pozbawili wolności i uprowadzili 33-latka. Pobitego mężczyznę oprawcy porzucili na terenie Chorzowa. Dzięki natychmiastowej i dynamicznej akcji kryminalnych z Żor i z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach cała trójka znalazła się za kratami.

Pięciu na podwójnym gazie

17.12.2012

Pięciu na podwójnym gazie

Podczas minionego weekendu policjanci z Żor udaremnili dalsza jazdę pięciu pijanym kierowcom. Rekordzista wsiadł za kierownicę mając ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu i zlekceważył sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Niebawem cała piątka odpowie przed sądem.

Sukces kryminalnych - rozbojarze zatrzymani

12.12.2012

Sukces kryminalnych - rozbojarze zatrzymani

Żorscy kryminalni ustalili i zatrzymali przestępców, którzy trudnili się rozbojami na terenie Żor oraz powiatu pszczyńskiego. Bandyci używając gazu doprowadzali do stanu bezbronności sprzedawczynie, a następnie kradli w miejscowych sklepach. Obydwaj usłyszeli już prokuratorskie zarzuty. Jeden z podejrzanych najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie śledczym.

Wpadka sklepowego złodzieja

11.12.2012

Wpadka sklepowego złodzieja

Nawet do 5 lat za kratkami może spędzić 37-letni mieszkaniec Żor przyłapany na gorącym uczynku kradzieży w miejscowym hipermarkecie. Dzięki zapisowi monitoringu, który odtworzyli kryminalni, mężczyźnie udowodniono nie jedno, a dwa przestępstwa, za które teraz odpowie przed sądem.

Rozbojarze wpadli dzięki policjantowi po służbie

30.11.2012

Rozbojarze wpadli dzięki policjantowi po służbie

Na wniosek policji i prokuratury sąd tymczasowo aresztował na okres trzech miesięcy 17-letniego mieszkańca powiatu mikołowskiego, którego na gorącym uczynku usiłowania rozboju zatrzymał policjant będący w czasie wolnym od służby.

Ewakuacja uczniów

22.11.2012

Ewakuacja uczniów

Mundurowi z Żor przeprowadzili w poniedziałek ewakuację uczniów zespołu szkolno-przedszkolnego w Kleszczowie. Potrzeba zapewnienia bezpieczeństwa wychowankom placówki spowodowana była ujawnieniem miny przeciwpancernej podczas prowadzonych prac budowlanych w rejonie szkoły.

Pijany kierowca wszczął awanturę

12.11.2012

Pijany kierowca wszczął awanturę

31-letni mieszkaniec Żor najpierw wpadł w ręce stróżów prawa prowadząc samochód w stanie nietrzeźwości, a następnie trafił do policyjnego aresztu po tym, jak wszczął awanturę na parkingu strzeżonym, gdzie został zabezpieczony jego pojazd. Mężczyzna odpowie przed sądem grozi mu do 2 lat więzienia.

Podtruła się czadem

08.11.2012

Podtruła się czadem

Mundurowi z Żor interweniowali wczoraj na osiedlu Gwarków, gdzie w jednym z mieszkań doszło do podtrucia czadem. Jak się okazało tym razem "cichy zabójca" zaatakował 14-latkę, która wieczorem korzystała z kąpieli. Dzięki szybkiej interwencji ojca, dziewczynka trafiła pod specjalistyczna opiekę medyczną, jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Eliminują pijanych kierowców

06.11.2012

Eliminują pijanych kierowców

Mundurowi z Żor w ciągu minionej doby udaremnili dalszą jazdę pięciu nietrzeźwym kierowcom, w tym dwóm, wobec których sąd orzekł wcześniej zakaz prowadzenia pojazdów. Wkrótce wszyscy staną przed sądem, trzem grozi do 2 lat pozbawienia wolności, pozostali odpowiedzą też za niestosowanie się do prawomocnych orzeczeń.

Wjechał pod koła samochodu

06.11.2012

Wjechał pod koła samochodu

Żorscy stróże prawa wyjaśniają szczegółowe okoliczności zdarzenia drogowego, w wyniku którego do szpitala z ciężkimi obrażeniami ciała trafił 70-letni rowerzysta. Policjanci apelują o ostrożność na drogach!

Pościg za pijanym kierowcą

05.11.2012

Pościg za pijanym kierowcą

Policjanci z Żor zatrzymali w bezpośrednim pościgu pijanego kierowcę, który nie zatrzymał się do kontroli. 29-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami oraz żadnych dokumentów, w tym obowiązkowego ubezpieczenia OC.

10 lat za konserwę i makaron

02.11.2012

10 lat za konserwę i makaron

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi 36-latkowi, który ukradł w sklepie żywność, a następnie użył przemocy wobec sprzedawczyni, gdy ta usiłowała powstrzymać złodzieja. Zanim mężczyzna wpadł w ręce mundurowych przez kilkanaście dni ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.

Zamówili hamburgery - pobili dostawcę

02.11.2012

Zamówili hamburgery - pobili dostawcę

Kryminalni z Żor namierzyli i zatrzymali sprawców, którzy na osiedlu Pawlikowskiego pobili dostawcę pizzy. Mężczyźni postanowili się zemścić na 20-latku po tym, jak kilka godzin wcześniej doszło między nimi do ostrej wymiany zdań. Zatrzymanym grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Pijana bez prawa jazdy

31.10.2012

Pijana bez prawa jazdy

Za spowodowanie kolizji drogowej, jazdę w stanie nietrzeźwości oraz brak wymaganych dokumentów odpowie niespełna 18-letnia mieszkanka Żor, która wpadła wczoraj w ręce stróżów prawa po tym, jak staranowała zaparkowany na parkingu samochód. Nastolatce grozi do 2 lat więzienia i wysoka grzywna.

Nie powiadomił policji - zapłaci wysoką grzywnę

29.10.2012

Nie powiadomił policji - zapłaci wysoką grzywnę

Co najmniej 2 000 złotych grzywny grozi 28-letniemu przewoźnikowi z Jastrzębia Zdroju za niedopełnienie obowiązku zgłoszenia wyjazdu kibiców na mecz do Ostrawy. Mężczyzna został już przesłuchany, wkrótce stanie przed sądem, który zadecyduje o wysokości kary.


sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"