Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Poniedziałek, 24 czerwca 2024 r.  Imieniny: Danuty, Jana

Archiwum artykułów


Pokaż archiwalne artykuły z kategorii:       z miesiąca:
Zdążył przed zamknięciem, bonus 15 punktów

31.01.2024

Zdążył przed zamknięciem, bonus 15 punktów

Mundurowi ukarali kierowcę mercedesa, który nie zastosował się do obowiązujących przepisów i wjechał na przejazd kolejowy, kiedy zapory już się opuszczały. 25-latek dostał mandat w wysokości 2000 złotych i 15 punktów karnych. W całej Polsce tylko w 2023 roku na przejazdach doszło do 177 zdarzeń, w których zginęło 40 osób, a 21 zostało ciężko rannych.

Zawinił rowerzysta

30.01.2024

Zawinił rowerzysta

Ukarany mandatem karnym został rowerzysta, który w poniedziałkowe południe uderzył w bok samochodu osobowego. Korzystając z dróg, nie zapomnijmy o wzajemnym szacunku i bezpiecznych zachowaniach. Przypominamy także o przepisach dotyczących miłośników jazdy rowerem.

Potrącona starsza pani

22.01.2024

Potrącona starsza pani

W sobotę policjanci żorskiej drogówki zostali wezwani do potrącenia na Alei Zjednoczonej Europy, w którym ranna została kobieta. Do niebezpiecznej sytuacji doszło na przejściu dla pieszych w rejonie miejskiego targowiska. Przypominamy, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność.

To działo się w Żorach. Sprawcy zostali ujęci

28.11.2023

To działo się w Żorach. Sprawcy zostali ujęci

Dwaj patostreamerzy ze Śląska zostali tymczasowo aresztowani przez sąd na 3 miesiące. 18-latkowie zatrzymani w miniony weekend przez śląskich policjantów, odpowiedzą za dopuszczenie się przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu względem dwóch młodych kobiet. Grozi im do 8 lat za kratami.

Tragiczny finał przypadkowej znajomości

08.11.2023

Tragiczny finał przypadkowej znajomości

Kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy pobili 32-latka, a następnie skradli mu dokumenty, pieniądze i telefon komórkowy. Sprawcy usłyszeli zarzuty i trafili na 3 miesiące do aresztu. Grozi im teraz kara do 15 lat więzienia.

Damska torebka, cóż się w niej nie zmieści...

08.11.2023

Damska torebka, cóż się w niej nie zmieści...

Mundurowi zatrzymali kobietę, której łupem padły elektronarzędzia za kwotę ponad 1500 zł. Przez cały czas obserwowały ją kamery sklepowe. Za kradzież grozi jej teraz kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Włamywacze w rękach żorskiej policji

05.10.2023

Włamywacze w rękach żorskiej policji

Dwie osoby zostały zatrzymane za liczne kradzieże z włamaniem na terenie Żor. Okazało się, iż jeden z mężczyzn był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Dzięki wnikliwej pracy mundurowych trafili już za kratki. Recydywiście grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Okradł swego pracodawcę

26.09.2023

Okradł swego pracodawcę

Policjanci zatrzymali 36-latka, który okradł swojego pracodawcę na ponad 5 tysięcy złotych. Już po dobie skradziony sprzęt wrócił do prawowitego właściciela. Za kradzież 36-latkowi grozi teraz nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

"Plantacja" konopii indyjskich w mieszkaniu na Sikorskim

31.07.2023

"Plantacja" konopii indyjskich w mieszkaniu na Sikorskim

Na osiedlu Sikorskiego w Żorach w jednym z bloków działała mała, domowa plantacja konopii indyjskich. 31-letni mieszkaniec Żor uprawiał w mieszkaniu sześć krzaków konopii i miał pół kilograma suszu marihuany. Właśnie żorscy policjanci "przejęli" uprawę, a zatrzymanemu mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Jeździł po krzakach na Śmieszku

24.07.2023

Jeździł po krzakach na Śmieszku

Zahaczał o krzaki, jeździł zygzakiem autem po terenie przyległym do kąpieliska "Śmieszek" i to będąc nietrzeźwym. Jednemu ze świadków tych wyczynów udało się wyjąć kluczyki z auta nietrzeźwego kierowcy. Za jazdę samochodem grozi 52-latkowi nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Seria kolizji drogowych

19.07.2023

Seria kolizji drogowych

Tylko w ubiegłym tygodniu trzech kierujących przez nadmierną prędkość doprowadziło do kolizji drogowych. Pamiętajmy, iż prędkość zawsze musimy do warunków panujących na drodze! Za spowodowanie kolizji grozi wysoki mandat i punkty karne.

 

Okulary przeciwsłoneczne, las, lato i... policyjny pościg

07.07.2023

Okulary przeciwsłoneczne, las, lato i... policyjny pościg

Miłośniczka drogich okularów przeciwsłonecznych zamiast zapłacić, ukradłe je z jednego z żorskich salonów optycznych. Podczas zatrzymania przez policję na żorskich "Gwarkach", próbowała uciekać w zarośla i las. 23-letnia kobieta poszukiwana była też za inne kradzieże w Żorach. 

Rowerem wjechał w miejską latarnię

06.07.2023

Rowerem wjechał w miejską latarnię

Żorska drogówka w poniedziałek, 3 lipca tego roku przeprowadziła akcję pod hasłem "Trzeźwość”, w celu eliminowania z ruchu drogowego kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu. Tego dnia policjanci przebadali ponad 500 kierujących, a 2 z nich straciło prawo jazdy. W ostatni weekend policjanci złapali 3 kierujących po alkoholu. Jeden z nich podróż zakończył na... miejskiej latarni.

Drony widziały nawet niezapięta pasy w aucie

16.06.2023

Drony widziały nawet niezapięta pasy w aucie

Policjanci z żorskiej drogówki, wspólnie z kolegami z komendy wojewódzkiej, w czwartek 15 czerwca, pilnowali bezpieczeństwa na drogach naszego miasta przy pomocy... dronu. Szczególną uwagę zwracali na zachowania kierowców przy przejściach dla pieszych. Podczas całodniowych działań wykryli 26 wykroczeń, w tym wyprzedzania na "zebrze".

Złodziej samochodu i huśtawki w rękach policji

15.06.2023

Złodziej samochodu i huśtawki w rękach policji

W ręce żorskich mundurowych wpadł złodziej, który przed sądem odpowie za szereg kradzieży i włamań na terenie miasta. Jego łupem padały elektronarzędzia, samochód, a nawet... huśtawka. Za przestępstwa, których się dopuścił, grozi mu teraz kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. 


sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"