Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Poniedziałek, 26 lutego 2024 r.  Imieniny: Aleksandra, Mirosława

Gang miłośników sztuki ujęty

18.04.2023
Gang miłośników sztuki ujęty

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy we wtorek, tydzień temu, skradli jedno z dzieł eksponowanych na terenie Biblioteki Miejskiej w Żorach. Praca ukazującą nasz polski folklor w niecodziennych stylizacjach została odzyskana i wróciła do żorskiej biblioteki. Za kradzież całej trójce grozi teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W budynku Biblioteki Miejskiej w Żorach trwa wernisaż prac światowej sławy fotografa ukazujący piękno różnorodności kulturowej. Autor prac ukazuje polską sztukę ludową przez pryzmat wielokulturowej soczewki. To również jego praca w miniony wtorek wpadła w oko żorskim "miłośnikom sztuki".

Na nagraniu kamery monitoringu widać trzech młodych mężczyzn, którzy przed godziną 19:00 rozglądają się po terenie biblioteki, a następnie uderzają głowami w windę i zabierają znajdującą się obok pracę. Sytuację tę zauważyła pracownica biblioteki, która powiadomiła Policję, a krzykiem spłoszyła mężczyzn, którzy porzucili w biegu skradziony przedmiot. Eksponowana praca, która uległa lekkiemu uszkodzeniu, została wyceniona na ponad 2500 złotych.

Chwilę później dwóch złodziei znalazło się w rękach mundurowych. Trzeci został zatrzymany w środę. Mężczyźni byli pobudzeni, a jeden znieważał interweniujących policjantów i również za ten czyn odpowie przed sądem. Mężczyźni to mieszkańcy Żor w wieku od 22 do 25 lat.

Źródło: KMP ŻoryAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"