Kino Na Starówce

Kino Helios

Czwartek, 16 kwietnia 2026 r.  Imieniny: Bernadetty, Julii

Akcja Lato 2015: Letni Biathlon Dla Każdego

Ostatnią imprezą sportową organizowaną w ramach Akcji Lato 2015 był "Letni Biathlon Dla Każdego", który odbył się w dniu 6 września 2015 r. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach przyłączył się do programu realizowanego przez Polski Związek Biathlonu wraz z Ministerstwem Sportu i Turystyki mającym na celu popularyzację tej dyscypliny sportowej.
Połączenie biegu ze strzelaniem z broni laserowej dało możliwość udziału wszystkim chętnym, nawet tym najmłodszym. Zawody odbyły się w pięciu kategoriach wiekowych: przedszkolaki, klasy I-III, klasy IV-VI, gimnazja oraz kat. open, a klasyfikacja prowadzona była również z podziałem na kobiety, mężczyźni.
Na terenie Parku Cegielnia przy ul. Folwareckiej zostało przygotowanych pięć tras o długości 300m, 800m, 1000m, 2000m, 3000m. Każda grupa wiekowa miała do pokonania określony dystans połączony z odpowiednią ilością strzałów. Mimo fatalnych warunków pogodowych, porywistego wiatru i padającego deszczu, impreza zgromadziła 120 zawodników chcących spróbować swych sił w letnim biathlonie.

Przedszkolaki - dystans 300m + 1 strzelanie

I - CHOCHLIŃSKA MARTA
II - BASEK ALEKSANDRA
III - DWORNICKA AGNIESZKA

I - SKUPIŃSKI JAKUB
II - KACZOROWSKI SZYMON
III - PEŁKA KACPER

Klasy I - III - dystans 800m + 1 strzelanie

I - DWORNICKA MAJA
II - WÓJCIK PATRYCJA
II - POTEMPA WIKTORIA

I - CHOCHLIŃSKI BARTOSZ
II -GAJEK SZYMON
III - JANISZ MIKOŁAJ

Klasy IV - VI - dystans 1000m + 2 strzelania

I - HALLADIN ALICJA
II - PAWELEC ŻANETA
III - TOMCZYK WIKTORIA

I - STANIECZEK OLAF
II - PORĘBSKI MACIEJ
III - BAŁDYGA RAFAŁ

Gimnazja - dystans 2000m + 2 strzelania

I - CICHOŃ AGNIESZKA
II - NOWAK PAULINA
III - DRABEK JULIA

I - ZAJĄC ADAM
II - KONIECZNY SZYMON
III - STRZELCZYK SZYMON

OPEN - dystans 3000m + 2 strzelania
I - SZYMECKA MARLENA
II - BASEK MARTA
III - JANISZ AGATA

I - CELMER NATAN
II - SZEWCZUL DANIEL
III - WALDON KRZYSZTOF

Na mecie, na wszystkich, którzy ukończyli rywalizację czekał słodki upominek oraz napój. Zwycięzcy zostali nagrodzeni medalami, nagrodami rzeczowymi. Upominki oraz dyplomy otrzymali również zawodnicy zajmujący miejsca IV-VI.
Wśród uczestników zawodów zostały również wylosowane osoby, które wzięły udział w konkursie z nagrodami. Nagrody rzeczowe otrzymali: Natan Celmer, Paweł Plinta, Mikołaj Janisz, Marlena Szymecka, Maja Dwornicka, Bartosz Pieróg, Marta Basek, Agnieszka Dwornicka, Tomasz Potempa, Kacaper Pełka. Współorganizatorami imprezy byli: Polski Związek Biathlonu, UKS Zryw Świętochłowice, Paleksport, Natural Pharmaceuticals.

info/zdj, MOSiR


























Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się



Urodziny miasta 2026

Świąteczne samochody 2025

Rynek grudzień 2025

Żorzanie zdobywali wiedzę, jak pomagać w ochronie muzealiówMieszkańcy miasta, w tym młodzież żorskich szkół wraz Fundacją Sztuka i Muzeum Miejskim w Żorach w środę, 15 października tego roku zdobywali wiedz...

Festiwal Fotografii PLENER 2025 15. edycja Festiwalu Fotografii Żory, 2025, To co oku się podoba  

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2026 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"