Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Czwartek, 22 lutego 2024 r.  Imieniny: Małgorzaty, Marty

Archiwum artykułów


Pokaż archiwalne artykuły z kategorii:       z miesiąca:
W Bibliotece wystawa Pawła Widery

11.01.2024

W Bibliotece wystawa Pawła Widery

 Wernisaż Pawła Widery pt. „RADOŚCIOWICE tu, gdzie wszystko jest możliwe”, odbędzie się 12 stycznia (godz. 18:00). Wystawa będzie prezentowana Galerii Na Piętrze do 24 lutego.

Poznaj biznesową stronę Aleksandra Fredry

08.11.2023

Poznaj biznesową stronę Aleksandra Fredry

Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach zaprasza na spotkanie informacyjno-warsztatowe Aktywista A.F., podczas którego przedstawione zostaną możliwości aktywnego włączenia się w rozwój lokalny. Celem tego wydarzenia jest przedstawienie mniej znanej - biznesowej strony Aleksandra Fredry. Spotkanie odbędzie się w czwartek 16 listopada 2023 r. o godzinie 17:00 i dedykowane jest osobom dorosłym i młodym powyżej 16 r. ż.

Baranovski zagra w Żorach!

04.11.2023

Baranovski zagra w Żorach!

Twórca hitu „Lubię być z nią” czyli Baranovski już w listopadzie wystąpi w Scenie Na Starówce! Bilety na koncert można kupić w kasie kina i przez Internet. 

Sari 2023 Biesiada Szantowa

03.11.2023

Sari 2023 Biesiada Szantowa

Tradycyjną kontynuacją oraz zwieńczeniem każdej żorskiej jesieni jest koncert piosenki żeglarskiej i wspólna biesiada szantowa. W tym roku na Festiwal SARI zapraszamy do Kino Na Starówce 10 listopada, godz. 19:00.

 

Fotograficzny, słowacko-czeski piątek

11.10.2023

Fotograficzny, słowacko-czeski piątek

Artystyczny, fotograficzny, słowacko-czeski wieczór zapowiada się w piątek, 13 października. Tego dnia w ramach tegorocznej edycji Festiwalu Fotografii Plener #KobietyFotografii pasjonaci sztuki fotografii będą mieli okazję podziwiać twórczość dwóch młodych fotografek: słowaczki, Vandy Mesiarikovej i czeszki Evy Bystranskiej. Wernisaż wystaw i spotkanie z artystkami o godz. 17:30 w Galerii StrefArt w budynk Muzeum Miejskiego w Żorach.

Wystawowy piątek Festiwalu Fotografii

28.09.2023

Wystawowy piątek Festiwalu Fotografii

Oprawadzone kuratorskie po wystawie japońsiej fotografki, Yumiko Utsu i dwa finisaże wystaw polskich fotografek - to program dla pasjonatów fotografii na piątek, 29 września tego roku. Wydarzenia te odbędą się podczas trwającego, żorskiego Festiwalu Fotografii Plener #KobietyFotografii. Start godz. 15:00 w ogrodach Muzeum Miejskiego w Żorach. 

Płeć w fotografii

14.09.2023

Płeć w fotografii

W ramach trwającego żorskiego  Festiwalu Fotografii Plener 2023 już w najbliższy piątek, 15 września tego roku będzie można posłuchać ciekawego wykładu połączonego z multimedialną prezentacją: „Płeć w fotografii”. Początek godz. 17:30 w Muzem Miejskim w Żorach. Wstęp wolny.

Wrzesień literatury

30.08.2023

Wrzesień literatury

Żorska biblioteka zaprasza na II edycję festiwalu literackiego ŻAR LITERATURY, który odbędzie się w dniach 15-17 września 2023 roku. Tegoroczna edycja będzie pod hasłem "Biografie: razem i osobno". Wstęp wolny.

Średniowiecze na osiedlu

22.08.2023

Średniowiecze na osiedlu

W tym roku już pod 20. spotkamy się na Jarmarku Władysławowskim. Jubileuszowa edycja tej niezwykłej imprezy odbędzie się w pierwszy weekend września na Trakcie Piastowskim przy Klubie MOK Rebus. Przed nami dwa dni pokazów rycerskich, rodzinnych rozgrywek sportowych i zabawy przy muzyce. Na odwiedzających będą też czekały stragany z rękodziełem i wiele pyszności.

 

Śląski Portret w Obiektywnie Śląskie

22.08.2023

Śląski Portret w Obiektywnie Śląskie

Niecały miesiąc pozostał na nadsyłanie prac na XIV edycję konkursu Obiektywnie śląskie!!! Dokładnie do 15 września, do północy można zgłaszać: fotoreportaże (od 3 do 7 zdjęć), filmy (max 2 min), fotokasty (max 2 min). Tegoroczne hasło przewodnie brzmi: ŚLĄSKI PORTRET. Tradycyjnie organizatorzy nie narzucają interpretacji tematu, a  jedynie nakreślają obszary twórczych poszukiwań.

Baśniowy wernisaż

22.08.2023

Baśniowy wernisaż

Elżbieta Murawska - ilustratorka książek, graficzka i malarka, autorka m.in. ilustracji do „Baśni” Braci Grimm zaprezentuje swoje prace w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żorach. Dziś, we wtorek 22 sierpnia o godz. 17:30 wernisaż wystawy w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żorach - sala na 3 piętrze.

Rockowy weekend z Przystankiem Żory

09.08.2023

Rockowy weekend z Przystankiem Żory

W najbliższy weekend żorski Park Cegielnia będzie rozbrzmiewać rockiem i dobrą zabawą, a to za sprawą 6. edycji festiwalu Przystanek Żory Camp&Music. Na scenie wystąpią m.in Proletaryat i Farben Lehre! Przyjdź i posłuchaj prawdziwego, rockowego brzmienia!

 

ALE Fredro w miejskiej bibliotece

09.08.2023

ALE Fredro w miejskiej bibliotece

Żorska biblioteka z okazji 230. rocznicy urodzin Aleksandra Fredry zaprasza mieszkańców: młodzież, dorosłych, seniorów do literackiej podróży przez twórczość, teatr i życie prywatne tego znakomitego twórcy i wyjątkowego człowieka. 

Odkrywaj Żory zbierając skarby

31.07.2023

Odkrywaj Żory zbierając skarby

Nowa, edukacyjna grą terenowa wystartowała w Żorach. To quest podczas którego w formie spaceru można zwiedzić miasto poznając jego historie związane z ogniem oraz zabytki. Trasa przebiega m.in przez średniowieczne mury czy nowoczesne muzea.

 

Twinpigs świętuje amerykański Dzień Niepodległości

03.07.2023

Twinpigs świętuje amerykański Dzień Niepodległości

Śląski Piknik z okazji Święta Niepodległości Stanów Zjednoczonych już w najbliższy wtorek, 4 lipca w żorskim Twinpigsie! W programie koncerty, pokazy westernowe i dobra zabawa. Wejście tego dnia do Amerykańskiego Parku Rozrywki Twinpigs będzie bezpłatne.


sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"