Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Niedziela, 19 maja 2024 r.  Imieniny: Kryspina, Piotra

Żorscy gracze w petanque walczyli o awans do I Ligi

24.07.2023
Żorscy gracze w petanque walczyli o awans do I Ligi

Żorska Liga Petanque otarła się o awans do I Ligi rozgrywek mistrzowskich w petanque. Żorscy gracze zajęli ostatecznie trzecie miejsce, ale dzięki temu wynikowi drużyna z Żor zapewniła sobie utrzymanie na drugim szczeblu rozgrywek.

Żorscy amatorzy gry w petanque z Żorskiej Ligy Petanque uczestniczyli w Klubowych Mistrzostwach Polski, w których walczyli o awans do I Ligi.  Rywalizowali z zespołami: KS Petanque Oława, UKS Subkowy Petanque, KP Ciechan Ciechanów, Lubońska Petanka, Białostocki KP.

Po pierwszej fazie turnieju żorska drużyna zakwalifikowała sie z 4 miejsca do drugiej fazy finałowej rozgrywanej w Oławie, gdzie rozpoczynała się walka o awans do pierwszej ligi. Ostatecznie Żorska Liga Petanque otarła się o awans, zajmując trzecie miejsce. Dzięki temu wynikowi drużyna z Żor zapewniła sobie utrzymanie na drugim szczeblu rozgrywek.

Dnia 22.07.2023 odbyły sie za to Mistrzostwa Polski Weteranów i Weteranek w Lesznie. Żorski klub reprezentowała: Barbara Świeczka, która zajęła ostatecznie 6 miejsce w Polsce oraz Wiktor Bąk, który uplasował się na 4 pozycji.

red/źródło: ŻLPAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"