Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Poniedziałek, 26 lutego 2024 r.  Imieniny: Aleksandra, Mirosława

Zakończenie sezonu 2013/2014 MUKS Sari Żory

16.06.2014
Zakończenie sezonu 2013/2014 MUKS Sari Żory

Za sezon 2013/2014 zarząd MUKS Sari Żory przyznał tytuły MVP następującym zawodniczką: Annie Orłowskiej – seniorce, Elżbiecie Wdowczyk – kadetce, Natalii Niesłańczyk – młodziczce I, Dominice Ryby – młodziczce II, Weronice Paluch – VI kl. sms, Zuzannie Wyppich – IV kl. sms. Po raz pierwszy przyznano też statuetkę „Wiktora” za „sukces sportowy sezonu 2013/2014” - trenerce Sylwii Mazur - za Finał Śląska w Kinder + Sport.

12 czerwca w ośrodku MOSiR w Roju odbyło się zakończenie sezonu MUKS Sari Żory. Seniorki grające w IV lidze pod wodzą trenera Janusza Kosmala zajęły III miejsce w grupie i tylko jednego punktu zabrakło im do udziału w barażach o III ligę. Kadetki prowadzone przez trenera Michała Wychrysentkę zajęły 37. miejsce na 41 startujących drużyn.

Pierwszy zespół młodziczek uplasował się na 20. miejscu, natomiast drugi - na 48. na 53 startujące zespoły. Trenerem obu drużyn jest Krzysztof Murach.

Wielką niespodziankę sprawiły zawodniczki klasy VI mistrzostwa sportowego z SP-3, podopieczne trenerki Sylwii Mazur, które dotarły w rozgrywkach Kinder + Sport do Finału Śląska, w którym zajęły 8. miejsce. Ponadto, dobrze spisały się w dwóch ogólnopolskich turniejach minisiatkówki w Głuchołazach i Miliczu oraz dwóch wojewódzkich - w Pszczynie i Mysłowicach. Najmłodsze zawodniczki, dziewczęta z IV klasy mistrzostwa sportowego w SP-3, które swoje pierwsze kroki w siatkówce stawiały pod czujnym okiem trenera Kamila Kosińskiego spisały się bardzo dobrze. W rozgrywkach Kinder + Sport jedna drużyna dotarła do III etapu. Zagrały także w turnieju w Głuchołazach i Miliczu oraz w kilku turniejach regionalnych i meczach sparingowych.

Tradycyjnie, podziękowania otrzymali kapitanowie drużyn, zawodniczki kończące grę, rodzice wspierający nasze drużyny oraz trenerzy i członkowie zarządu klubu. Podziękowania otrzymał również pan Ryszard Podlaski, dzięki któremu (zdobycie dużej ilości sponsorów) możliwy był zakup sprzętu sportowego, przygotowanie nagród na turnieje oraz wsparcie zawodniczek w wielu innych potrzebach. Pełną listę sponsorów można prześledzić na stronie www.muks-sari.eu w zakładce „Przyjaciele klubu”.

Info. MOSiR
Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"