Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Niedziela, 19 maja 2024 r.  Imieniny: Kryspina, Piotra

Za rok pobiegnie nas jeszcze więcej

18.10.2013
Za rok pobiegnie nas jeszcze więcej

Żorski Bieg Uliczny to nasza największa impreza biegowa. Z roku na rok skupia na starcie coraz więcej uczestników. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji dziękuje sponsorom i partnerom.

Łącznie 7201 kilometrów pokonali uczestnicy największej imprezy biegowej w Żorach. 13 października odbył się w naszym mieście VI Żorski Bieg Uliczny zorganizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach. W imprezie wzięła udział rekordowa ilość 1202 osób. (w poprzedniej edycji wystartowało 847 uczestników). Najwięcej, bo aż 593 biegaczy wystartowało w „biegu głównym" na dystansie 10 km. W dwukilometrowym „biegu po zdrowie” pobiegło 556 uczestników, a w „rekreacyjnym spacerze nordic walking” - dystans 3 km przemaszerowały 53 osoby.

Wśród uczestników imprezy znaleźli się czynni zawodnicy, amatorzy, uczniowie, nauczyciele, ale także wieloosobowe reprezentacje rodzin, szkół i organizacji. Wśród uczestników imprezy z roku na rok zwiększa się liczba mieszkańców naszego miasta, co świadczyć może o tym że żorzanie kochają bieganie.

Niedziela, która od samego początku powitała nas słoneczną pogodą sprawiła, że w okolicach startu, mety oraz wzdłuż całego przebiegu trasy, oprócz biegaczy, pojawiła się liczna rzesza kibiców. Pierwszych emocji dostarczyli uczestnicy biegu po zdrowie (2 km) oraz spaceru nordic walking (3 km.). Sygnał do startu dla tej grupy: 609 uczestników, dał wiceprezydent Żor, Wojciech Kałuża. W biegu oraz w marszu brali udział głownie mieszkańcy Żor, ale również goście z sąsiednich miast i okolic.

Bieg uświetniła obecność Ewy Swobody żorskiej lekkoatletki, czwartej zawodniczki w biegu na 100 metrów Mistrzostw Świata juniorów młodszych w Doniecku. Z dystansem zmierzyli się również radni naszego miasta: Leszek Hoderny, Krzysztof Mentlik, Arkadiusz Kuś, Ireneusz Jaguś, Jolanta Hrycak, Piotr Kosztyła - przewodniczący Rady Miasta. Jako pierwszy w „biegu po zdrowie” linię mety pokonał Mateusz Wolnik z Lysek. Każdego uczestnika biegu udekorowano pamiątkowym dyplomem. Wielkie brawa należą się również uczestnikom marszu z kijami, dla których organizatorzy przygotowali nieco dłuższy dystans. Oprócz pamiątkowych medali i koszulek, dodatkowe wyróżnienia otrzymali najmłodsi uczestnicy marszu: Aleksander Machoński, Adam Słowacki, Kinga Pogoda oraz najstarsi: Edward Kurek i Stanisława Skrzypiec.

Kolejną dawkę sportowych emocji dostarczył „bieg główny” na dystansie 10 km. Z uwagi na prace inwestycyjne prowadzone w centrum miasta oraz trwające remonty dróg pogarszające w chwili obecnej ich jakość, w trosce o zdrowie biegaczy organizatorzy zmuszeni zostali (wyjątkowo w tym roku) do wytyczenia alternatywnej trasy biegu na 10 km bez atestu PZLA. Nie przeszkodziło to jednak sympatykom biegania, o czym świadczy wysoka frekwencja.

Grupę biegaczy na tym dystansie wspierał gość specjalny imprezy Paweł Fajdek, polski lekkoatleta, najmłodszy w historii, złoty medalista w rzucie młotem na Mistrzostwach Świata w 2013 roku, w Moskwie, który dał sygnał do startu. Kilkugodzinne spotkanie z mistrzem umożliwiło zawodnikom i kibicom zadawanie pytań dotyczących między innymi jego kariery zawodniczej oraz planów sportowych na przyszłość. Paweł rozdał setki autografów i pozował do wielu zdjęć. W związku z wyjazdem na wieczorną galę najlepszych lekkoatletów Polski przed zakończeniem imprezy nasz gość musiał nas opuścić i pojechać do Warszawy. Jak się potem okazało został on zwycięzcą tego plebiscytu i otrzymał „Złote Kolce” dla najlepszego lekkoatlety w 2013 roku.

Wśród wszystkich uczestników tegorocznego biegu, dystans 10 km w biegu głównym pokonali między innymi: dyrektor MOSiR-u Arkadiusz Stanula, radna a zarazem trenerka UKS Czwórka Żory Iwona Krupa, radny i zawodnik KS Żory Rafał Owczarek, dyrektor COP-u Adrian Fojcik oraz sponsor imprezy, dyrektor Sport Kliniki Krzysztof Biedroń.

Po raz pierwszy w biegu wystartowali zawodnicy z zagranicy. Para Ukraińskich biegaczy okazała się najlepsza, ponieważ zwyciężyła w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn. Pozostałą grupę 593 uczestników biegu 10-kilometrowego tworzyli miłośnicy biegania głównie z województwa śląskiego oraz regionu południowej i centralnej Polski.

Bieg główny obejmował jedenaście kategorii wiekowych i zwyciężali w nich:

Juniorki

I miejsce: Sylwia Ślęzak,  Częstochowa, czas 00.37,21

Juniorzy

I miejsce: Szymon Ostrowski, Pielgrzymowice, czas 00.34,42

Kobiety 20 - 29 lat

I miejsce: Svitlana Olinyk, Ukraina - Ostrów Wielkopolski, czas 00.36,23

Mężczyźni 20 - 29 lat

I miejsce: Pavlo Olinyk, Ukraina - Ostrów Wielkopolski, czas 00.31,28

Kobiety 30 - 39 lat

I miejsce: Monika Bielińska, Przyszowice, czas 00.41,24

Mężczyźni 30 - 39 lat

I miejsce: Piotr Magiera, Myszków, czas 00.32,53

Kobiety 40 - 49 lat

I miejsce: Barbara Gos, Mysłowice, czas 00.40,21

Mężczyźni 40 - 49 lat

I miejsce: Witold Bulik, Gilowice, czas 00.33,43

Kobiety 50 lat i starsze

I miejsce: Dorota Wyleciał, Katowice, czas 00.40,55

Mężczyźni 50 - 59 lat

I miejsce: Andrzej Wrzesiński, Tychy, czas 00.37,35

Mężczyźni 60 lat

I miejsce: Jan Deńca Rudnik, czas 00.37,06

W każdej z kategorii za miejsca I - III wręczone zostały statuetki, dyplomy, nagrody pieniężne oraz talony na sprzęt sportowy ASICS. Po raz pierwszy w tym roku, w biegu, dokonano klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn. Zwycięzcy tych kategorii za miejsca I - III otrzymali nagrody pieniężne oraz pakiety diagnostyczno- rehabilitacyjne. Fundatorami nagród w tych kategoriach byli nowi sponsorzy, którzy po raz pierwszy włączyli się w organizację imprezy. Nagrody w klasyfikacji generalnej wręczali: prezes firmy "Promar", p. Arkadiusz Walczak oraz dyrektor Sport Kliniki w Żorach p. Krzysztof Biedroń.

W biegu głównym wyłoniono także trzy najlepsze żorzanki i trzech żorzan.

I. Katarzyna Bienoszek, czas 00.47,02

II. Iwona Krupa, czas 00.47,48

III. Marta Basek, czas 00.48,12

I. Jarosław Kożdoń, czas 00.35,31

II. Grzegorz Poręba, czas 00.37,49

III. Robert Łukasiak, czas 00.38,16

Spośród wszystkich biegaczy biegu głównego organizatorzy wyłonili także najstarszego i najmłodszego uczestnika: Kazimierza Łopatkę i Marcina Brodę.

Na zakończenie imprezy wszyscy uczestnicy mogli wziąć udział w konkursie z nagrodami. Ewa Swoboda, pełniąc rolę „sierotki” losowała numery startowe uczestników, którzy odpowiadając prawidłowo na pytania dotyczące imprezy, odbierali nagrody przygotowane przez organizatora i sponsorów. Nagroda główna - telewizor - ufundowana została przez Firmę TEMPHISH i powędrowała do Patrycji Białas z Orzesza.

Największa impreza biegowa w naszym mieście nie odbyłaby się bez wsparcia i pomocy sponsorów oraz partnerów, za co serdecznie dziękują organizatorzy.

Sponsorzy VI Żorskiego Biegu Ulicznego:

Urząd Miasta Żory,

Firma Tempish,

Firma Promar,

Sport Klinika w Żorach,

TEDEX S.A.,

Restauracja "Pod Arkadami",

Salon „Mixelectronics” Żory,

„Nowe Miasto” Spółka z o.o.,

Twinpigs Westernowy Park Rozrywki w Żorach,

Firma BEST-ECO,

Stowarzyszenie Biegów Górskich,

„Monsun” sklepy turystyczno-sportowe – Ireneusz Stachowski - Wodzisław Śląski,

Firma SONY POLSKA,

Z.U.H EUROMOT Żory Sp. z o.o.,

Ubezpieczenia finansowe SILESIA,

Decathlon w Żorach,

Partnerzy biegu: Ochotnicza Straż Pożarna Żory, Ochotnicza Straż Pożarna Rowień, Ochotnicza Straż Pożarna Kleszczów, Komenda Miejska Policji w Żorach, Związek Harcerstwa Polskiego w Żorach, Centrum Ratownictwa Iskra, Grupa Biegowa HR MAX Żory, Zawodniczki MTS Żory, Centrum Promocji Sportu „Active”.

Patronat honorowy na imprezą objęli: Prezydent Miasta Żory i Przewodniczący Rady Miasta.

Patronat medialny: TVS Sp. z o.o., Radio „90” FM, Portal tuZory.pl, TVT Rybnik, Gazeta Żorska, Portal zory24.pl, TV HD Żory.

Wszystkie dokładne wyniki oraz fotorelacje dostępne są pod poniższymi linkami:

http://www.mosir.zory.pl/aktualnosci/zorski-bieg-uliczny---wyniki/

http://www.mosir.zory.pl/aktualnosci/vi-zorski-bieg-uliczny---wielki-fotoreportaz/

http://www.zory24.pl/galeria/vi-zorski-bieg-uliczny-pazdziernik-2013,567.html

http://www.tuzory.pl/fotogaleria,rekordowa-frekwencja-na-zorskim-biegu-ulicznym,fot5-2-675.html

http://www.youtube.com/watch?v=aeXiPCUw3Vw&feature=player_embedded

Info: MOSiRAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"