Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Poniedziałek, 15 lipca 2024 r.  Imieniny: Henryka, Włodzimierza

Za miesiąc ruszy głosowanie w Budżecie Obywatelskim

25.08.2023
Za miesiąc ruszy głosowanie w Budżecie Obywatelskim

18 września startuje głosowanie w Żorskim BudżecieObywatelskim 2024. Mieszkańcy swoimi głosami zdecydują na co wydać 2,5 miliona złotych! Głosowanie potrwa do 2 października, a może w nim wziąć udział każdy mieszkaniec Żor, bez względu na wiek.

 

Czas na głosowanie! W terminie od 18 września do 2 października tego roku każdy mieszkaniec Żor – bez żadnych ograniczeń będzie mógł zagłosować na projekt, który jego zdaniem powinien być zrealizowany przez władze miasta. Każdy Żorzanin dysponuje 1 głosem, który może oddać albo papierowo – wrzucając wypełnioną i podpisaną kartę do głosowanie do urny w jednym z punktów głosowania albo elektronicznie, przez specjalną stronę. Obie formy głosowania zostały maksymalnie uproszczone.

Głosowanie internetowe odbywa się poprzez stronę internetową zory-ekonsultacje.eboi.pl. Nie trzeba zakładać konta ani się logować, wystarczy tylko:
- podać swoje pełne i prawidłowe dane,
- wybrać projekt, na który chcemy oddać głos przyznając mu 1 punkt,
- zaakceptować regulamin,
- oddać głos.
Zachęcamy, aby skorzystać z tej szybkiej i wygodnej formy głosowania!

Głosowanie papierowe odbywa się na specjalnych kartach. Kartę można pobrać w punkcie do głosowania lub też na stronie www.zory.pl, a następnie wydrukować, wypełnić i zanieść do urny w punkcie głosowania. Punkty głosowania znajdują się:
-  w punktach informacji (przy wejściach) w siedzibach Urzędu Miasta Żory przy Rynku 9 i al. Wojska Polskiego 25 i czynne są w godzinach otwarcia Urzędu Miasta tj:
poniedziałek 7:30-17:00
wtorek-czwartek: 7:30-15:30
piątek 7:30-14:00
- w hali sportowej MOSiR Żory przy u. Folwareckiej 10, czynnej 7 dni w tygodniu w godz. 6:00 – 22:00
- w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Ottona Sterna, czynnej:
poniedziałek  8:00-16:00
wtorek - sobota 8:00-21:00

Pełna lista projektów na które można zagłosować wraz z ich szczegółowym opisami znajduje się na stronie www.zory.pl, w BIP Urzędu Miasta Żory, na platformie zory-ekonsultacje.eboi.pl oraz w punktach informacyjnych Urzędu Miasta Żory. Tam też można pobrać kartę do głosowania papierowego.

red/źródło: UM ŻoryAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"