Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Wtorek, 16 sierpnia 2022 r.  Imieniny: Rocha, Stefana

Wyzwanie siódemki. Nauczyciele ze szkoły w Osinach szkolą się i dzielą doświadczeniem

10.07.2022
Wyzwanie siódemki. Nauczyciele ze szkoły w Osinach szkolą się i dzielą doświadczeniem

Grupa nauczycieli z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7 w Żorach wróciła niedawno z ostatniego już szkolenia wyjazdowego organizowanego dzięki projektowi: Podejmij wyzwanie. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach programu Erasmus+ KA1 i pozwoliło 9 nauczycielom na udział w 5 szkoleniach eksperckich. Nowe umiejętności zostaną wykorzystane na zajęciach z uczniami i przedszkolakami. Nauczyciele podzielili się również swoją wiedzą z pozostałymi pedagogami placówki.

Realizacja projektu rozpoczęła się we wrześniu 2020 roku, a jego zamknięcie nastąpi w sierpniu. Nie było to pierwsze tego rodzaju przedsięwzięcie organizowane przez ZSP7, ale najbardziej rozbudowane i angażujące największą liczbę nauczycieli.

Na pierwszym etapie realizacji projektu uczestnicy wzięli udział w dwutygodniowym szkoleniu językowym na Malcie. Pozwoliło to gruntownie przygotować się do kolejnych kursów prowadzonych w Barcelonie, Dublinie lub na Teneryfie. Każdy z uczestników wziął udział w wybranym szkoleniu tematycznym, a było z czego wybierać.

Na szkoleniu zatytułowanym: Web 2.0 Tools for Teachers nauczyciele poznali wiele ciekawych aplikacji internetowych pozwalających urozmaicić zajęcia dla uczniów i przedszkolaków. Z kolei szkolenie Advanced English Language Teaching pozwoliło anglistom wdrożyć wiele innowacyjnych metod nauczania języka angielskiego. Jak ważne jest zaangażowanie każdego ucznia (szczególnie borykającego się z różnymi ograniczeniami) w działania w czasie zajęć, wie każdy nauczyciel. Nic więc dziwnego, że część pedagogów postanowiła poznać nowe techniki w tym temacie, uczestnicząc w szkleniu Inclusive Education: All children are special. Ostatnim zaplanowanym szkoleniem był kurs Team building, który pozwolił nauczycielom poszerzyć wiedzę na temat sposobów pracy z zespołem klasowym i nie tylko.

Uczestnictwo w międzynarodowych szkoleniach to nie tylko nowa wiedza i umiejętności. To również dzielenie się doświadczeniem z nauczycielami z różnych części Europy. Nawiązane kontakty międzynarodowe pozwolą spojrzeć na edukację z różnych stron i wprowadzić powiew świeżości w sposobie myślenia o szkole jako środowisku uczniów, rodziców i nauczycieli.

Info. ZSP-7

 


 Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2022 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"