Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Wtorek, 05 marca 2024 r.  Imieniny: Fryderyka, Teofila

Wielki mikołajkowy turniej przedszkolaków wygrało Przedszkole nr 13 na os. Księcia Władysława

11.12.2014
Wielki mikołajkowy turniej przedszkolaków wygrało Przedszkole nr 13 na os. Księcia Władysława

9 grudnia hala sportowa przy ul. Folwareckiej była wypełniona po brzegi przez najmłodszych sportowców z żorskich przedszkoli, biorących udział w XXI Mikołajkowym Turnieju Przedszkolaków. Startowało w nim 180 dzieci, w 15-sto osobowych grupach z 12 przedszkoli nr: 4, 5, 7, 9, 12, 13, 16, 17, 19, 22, 23 i 23 Filii, którym towarzyszyli rodzice i opiekunowie.

Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał dyrektor MOSiR Arkadiusz Stanula. Zawody uświetnił występ zespołu Wesołe Nutki wraz z solistką Agatą Serafin. Przedszkolaków odwiedził także Święty Mikołaj, który rozdawał słodycze, wywołując słodki uśmiech na ich twarzach. Mikołajowi towarzyszyły maskotki, a wśród nich świnka z Miasteczka Twinpigs. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwały panie Katarzyna Szczurek i Katarzyna Famulska wraz z uczniami z Zespołu Szkół nr 2.

Dzieci z entuzjazmem brały udział w ośmiu konkurencjach, pokazując prawdziwego ducha sportowej rywalizacji, m.in. biegły z czapką Mikołaja, toczyły „śniegową kulę”, przenosiły prezenty na czas i rzucały „śnieżkami”. Zawodników dopingowały pozostający na trybunach koleżanki i koledzy.

Po zaciętej walce, spośród startujących zostali wyłonieni najlepsi. O kolejności miejsca decydowała suma zdobytych punktów:

I miejsce - Przedszkole nr 13
II miejsce - Przedszkole nr 12
III miejsce - Przedszkole nr 23
IV miejsce - Przedszkole nr 7
V miejsce - Przedszkole nr 4
VI miejsce - Przedszkole nr 5
VII miejsce - Przedszkole nr 17
VIII miejsce - Przedszkole nr 19
IX miejsce - Przedszkole nr 16
X miejsce - Przedszkole nr 23 Filia
XI miejsce - Przedszkole nr 9
XII miejsce - Przedszkole nr 22

Za I – III miejsce drużyny otrzymały puchary i dyplomy, za pozostałe - tatuetki i dyplomy. Wszystkim dzieciom biorącym udział w zawodach wręczono pamiątkowe medale z wizerunkiem Mikołaja, dyplomiki i słodkie upominki ufundowane przez organizatora imprezy - Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach.

Imprezę sponsorowało również Makro w Rybniku, Infograf w Żorach, Słod-Hurt w Rybniku, Hurtownia „Papirus” w Żorach oraz Spółka Nowe Miasto w Żorach.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji pragnie serdecznie podziękować reprezentacjom przedszkoli, biorącym udział w zawodach oraz wszystkim osobom i instytucjom, które włączyły się w to przedsięwzięcie.

info/zdj. MOSiR


Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"