Piątek, 19 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Adolfa, Leona

UKS Salmo Żory na Mistrzostwach Śląska: 12 medali złotych, 6 srebrnych i 1 brązowy

09.12.2014

W rozstrzygniętych w minionym tygodniu Mistrzostwach Śląska w pływaniu 13-latków oraz w konkurencji open,   zawodnicy z Żor udowodnili, że nie ma na nich mocnych!

Pływacy z rocznika 2001, którzy są uczniami Gimnazjum nr 4, klasy mistrzostwa sportowego (I E), w klasyfikacji generalnej zajęli I miejsce, a Szymon Jaworski po raz kolejny został najlepszym zawodnikiem tych mistrzostw. Razem pływacy zdobyli 19 medali, w tym 12 złotyc , 6 srebrnych i 1 brązowy.

I miejsce - Mistrz Śląska

Sztafeta mężczyzn 4 x 100m stylem zmiennym w składzie: Bartłomiej Uryga, Marcel Sadło, Kacper Milbrant, Szymon Jaworski,

Sztafeta mężczyzn 4 x 100m stylem dowolnym w składzie: Szymon Jaworski, Marcel Sadło, Bartłomiej Uryga, Kacper Milbrant

II miejsce - Wicemistrzynie Śląska

Sztafeta kobieta 4 x 100m stylem dowolnym w składzie: Agnieszka Tomasiak, Sylwia Pichnar, Monika Wagner, Alicja Lużyna

II miejsce - Wicemistrznie Śląska

Sztafeta kobieta 4 x 100m stylem zmiennym w składzie: Agnieszka Tomasiak, Sylwia Pichnar, Monika Wagner, Alicja Lużyna

W zawodach również udział brali : Filip Pichnar , Kacper Cielecki, Natan Piotrowski , Patrycja Kałuża, zawodnicy Ci poprawili swoje rekordy życiowe i godnie reprezentowali swój klub. Rewelacyjnie spisał się nasz najstarszy zawodnik Remigiusz Kolawa, który wywalczył dwa tytuły Mistrza Śląska w konkurencjach 50m i 100m stylem grzbietowym oraz do złotej kolekcji dodał medal brązowy na dystansie 100m stylem zmiennym.

Godny uwagi jest fakt, że Szymon Jaworski pobił 3 rekordy Śląska 13–latków na dystansach 50m styl grzbietowy (29.11), 50m styl dowolny (25.82) i 100m styl zmienny (1.03.91)!