Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Środa, 24 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Grzegorza, Horacego

UKS Czwórka: Paweł Dzida - najlepszy w Majano

12.09.2014

Zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego ”Czwórka” Żory - Paweł Dzida - zdobył złoty medal w skoku w dal na międzynarodowych zawodach Trofeo Città di Majano, które odbyły się 6 września we Włoszech.

W zawodach uczestniczyli lekkoatleci z Wielkiej Brytanii, Czech, Serbii, Węgier, Słowacji, Chorwacji, Austrii, Włoch i Polski.

Po zaciętej walce na skoczni podopieczny Iwony Krupy zwyciężył z doskonałym wynikiem – 6,48 m. Jest to rekord życiowy Pawła oraz najlepszy wynik w Polsce w kategorii młodzików ( ur.1999-2000). Wysoka forma Żorzanina cieszy  i dobrze prognozuje przed najważniejszymi zawodami w tym sezonie: Międzywojewódzkimi Mistrzostwami – które odbędą się w Częstochowie, już w ten weekend oraz Mistrzostwami Polski Młodzików – w ostatni weekend września w Zielonej Górze.

Mateusz Gałuszka – we Włoszech wystartował na dystansie 2000 m. Był to debiut Żorzanina na tak długim dystansie (Mateusz to Mistrz Śląska w biegu na 600m). Ostatecznie w gronie 25 zawodników Żorzanin zajął 7 miejsce z bardzo dobrym wynikiem 6:16,00.

Warto dodać, iż Paweł Dzida i Mateusz Gałuszka to uczniowie klasy lekkoatletycznej w Gimnazjum nr 4.

info. UKS

 Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"