Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Środa, 24 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Grzegorza, Horacego

Trwają ogólnokrajowe działania "Pasy"

15.03.2018
Trwają ogólnokrajowe działania "Pasy"

Od rana policjanci we wzmożony sposób kontrolują dziś kierowców. Na drogach całego kraju patrole przyglądają się, czy zmotoryzowani przestrzegają obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Mundurowi szczególną uwagę zwracają też na to, w jaki sposób przewożeni są najmłodsi pasażerowie.

Żorscy policjanci, podobnie jak ich koledzy z innych jednostek, od rana prowadzą wzmożone działania na drogach. Dzisiaj swoją uwagę skupiają na obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa przez kierowców i pasażerów. Podczas kontroli na drogach sprawdzają także, czy przewożone w samochodach dzieci mają zapewnione bezpieczeństwo.

Zgodnie z taryfikatorem, za brak pasów bezpieczeństwa, kierowca może zostać ukarany 100-złotowym mandatem karnym, co dotyczy także pasażerów oraz nieprawidłowego przewożenia dzieci. Jeśli sam kierowca jedzie bez pasów na jego koncie mogą znaleźć się dodatkowe 2 punkty karne, bądź 4 – w przypadku przewożenia pasażera bez pasów lub 6, gdy w samochodzie podróżuje dziecko bez fotelika, czy innego podobnego urządzenia zapewniającego bezpieczeństwo. info: KMPAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"