Sobota, 20 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Agnieszki, Czesława

Sukcesy naszych pływaków! Oto młodzi multimedaliści Mistrzostw Śląska

10.12.2015

Zawodnicy UKS Salmo Żory w miniony weekend nie mieli sobie równych! Na zawodach pływackich w Gliwicach zdobyli łącznie 30 medali i tym samym stali się multimedalistami Mistrzostw Śląska!

Ciężka praca zawodników oraz trenera Krzysztofa Kretka przyniosła wspaniały prezent Mikołajkowy zawodnikom, rodzicom i szkole - Gimnazjum nr 4. Dumne z młodzieży jest także Nasze Miasto, które wspiera klub UKS Salmo Żory.

Oto zwycięzcy Mistrzostw Śląska:
-Szymon Jaworski, zdobył indywidualnie 6 medali: 5 złotych i 1 srebrny, a co za tym idzie tytuły PIĘCIOKROTNEGO MISTRZA ŚLĄSKA w następujących stylach: 50m, 100m, 200m styl dowolny, 50m styl motylkowy i 100m styl zmienny oraz tytuł Wicemistrza Śląska na dystansie 200m stylem zmiennym.

-Kacper Milbrant wywalczył 6 medali: 4 złote i 2 brązowe, został CZTEROKROTNYM MISTRZEM ŚLĄSKA
w następujących konkurencjach: 50m, 100m, 200m stylem grzbietowym, a także 200m stylem motylkowym oraz do złota dołożył dwa brązowe medale w konkurencjach 100m stylem motylkowym i 400m stylem dowolnym.

-Bartłomiej Uryga, to kolejny MISTRZ ŚLĄSKA w konkurencji 50m stylem klasycznym. Bartek został także Wicemistrzem Śląska na dystansie 100m stylem klasycznym i brązowym medalistą na 200m stylem klasycznym. Łącznie Bartek wywalczył 3 medale: 1 złoty, 1 srebrny i 1 brązowy.

-Marcel Sadło, jego zdobyczą padły 2 medale: 1 srebrny i 1 brązowy. W konkurencji 200m stylem klasycznym Marcel został Wicemistrzem Śląska. Do tego tytułu dołożył brązowy medal na dystansie 100m stylem klasycznym.

-Monika Wagner, to zdobywczyni 2 srebrnych medali w konkurencjach 50m i 100m stylem motylkowym. Do tych medali dopisany jest oczywiście tytuł Wicemistrzyni Śląska.

-Agnieszka Tomasiak, to kolejna medalistka Mistrzostw Śląska. Agnieszka dwukrotnie stawała na podium zdobywając dwa brązowe medale w konkurencjach 50m i 100m w stylu motylkowym.

-Kacper Cielecki, to brązowy medalista Mistrzostw Śląska na dystansie 200m stylem grzbietowym.

-Olaf Pajączkowski zdobył brązowy medal w konkurencji 50m stylem grzbietowym

To nie koniec sukcesów pływaków UKS Salmo Żory!

Grupa pokazała, że nie tylko w pojedynkę zdobywa się medale. Rewelacyjnie spisała się sztafeta panów w niezmienionym składzie: Jaworski, Milbrant, Uryga, Sadło. Otóż ta sztafeta zdobyła POTRÓJNY tytuł MISTRZÓW ŚLĄSKA w następujących konkurencjach: 4x200m stylem dowolnym, 4x100m stylem dowolnym, a także 4x100m stylem zmiennym. Nie gorsze pozostały nasze panie, które po zaciętym boju wywalczyły tytuł Wicemistrzyń Śląska na dystansie 4x100m stylem zmiennym w składzie: Wagner, Tomasiak, Pichnar S., Lużyna. Z tym wynikiem żeńska sztafeta wywalczyła także brązowy medal w kategorii OPEN.

Pozostało jeszcze przedstawić wyniki i skład sztafet tzw. MIX:
te dwukrotnie zajmowały drugie miejsce, a występowały w następującym składzie: Jaworski, Uryga, Tomasiak, Wagner.