Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Poniedziałek, 27 maja 2024 r.  Imieniny: Augustyna, Jana, Juliana

Strzelanie połączyło mundurowych, ich rodziny oraz mieszkańców

17.07.2018
Strzelanie połączyło mundurowych, ich rodziny oraz mieszkańców

Mieszkańcy Żor, policjanci i ich bliscy wspólnie uczcili na "Dębinie" tegoroczne Święto Policji. Wszyscy razem wzięli udział w zawodach strzeleckich, które zorganizowano z inicjatywy żorskiego magistratu. Odbyły się one w ramach miejskich obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, a towarzyszyły im liczne atrakcje.

Organizatorem imprezy był Urząd Miejski, który we współpracy z Komendą Miejską Policji w Żorach, Centrum Organizacji Pozarządowych, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz Kurkowym Bractwem Strzeleckim przygotował zawody dla policjantów, ich rodzin, a także mieszkańców miasta. Nad przebiegiem zawodów czuwał osobiście Hetman Bractwa – Leszek Kowalczyk, a uczestników do sportowej rywalizacji zagrzewali m.in. samorządowcy oraz prezydent Waldemar Socha.

W pierwszej kolejności na strzelnicy w szranki stanęli mundurowi i choć strzelali z długiej broni sportowej, z którą na co dzień nie mają do czynienia, ich wyniki okazały się imponujące. Ostatecznie miejsca na podium o Puchar Komendanta Miejskiego Policji wywalczyli:

I miejsce – asp.szt. Robert Zalewa

II miejsce – st.post. Karol Kostka

III miejsce – asp.szt. Dariusz Woźniak.

Następnie do zawodów o Puchar Prezydenta Miasta Żory stanęły policyjne rodziny i mieszkańcy. I w tym przypadku okazało się, że wśród startujących nie brakuje "sokolich oczu". Pierwsze trzy miejsca przewagą zajęli młodzi, doskonale zapowiadający się strzelcy:

I miejsce – Marika Kalinowska

II miejsce – Tomasz Czernik

III miejsce – Kacper Bartnicki

10 najlepszych zawodników dodatkowo walczyło o zestrzelenie kura, a udało się to Oskarowi Murasowi. Uczestnicy sobotniej imprezy mogli również zmierzyć się w okazjonalnym turnieju łuczniczym. I tutaj dwa kolejne miejsca na podium przypadły policjantom. Zwycięzcą okazał się nadkom. Marek Dryka, a tuż po nim uplasował się asp.szt. Mariusz Bartnicki.

Na wszystkich uczestników policyjnego pikniku czekało dodatkowo sporo innych atrakcji. Najmłodsi mogli spędzić czas na stoiskach animacyjnych dla dzieci, w miasteczku ruchu drogowego, przy radiowozie, gdzie prezentowano sprzęt policyjny, czy na motorach, którymi gościnnie zawitali do Żor mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku. Każdy mógł również zasięgnąć informacji na temat rekrutacji do służby w Policji.

Wszyscy chętni mieli możliwość wypróbować swoich sił w alko-, czy narkogoglach na specjalnym torze przeszkód, a także podziwiać występ członków Stowarzyszenia Task Force 13 Scorpion, którzy przygotowali widowiskowy pokaz samoobrony i dynamicznej interwencji. info: KMP, UM

Zobacz zdjęcia na stronie Urzędu Miasta

Zobacz zdjęcia i film na stronie żorskiej Komendy Miejskiej PolicjiAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"