Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Czwartek, 29 lutego 2024 r.  Imieniny: Lutosława, Romana

"Sprawni jak żołnierze 2016". IV miejsce uczniów I LO w zawodach sportowo-obronnych

20.06.2016

Od 7 do 10 czerwca w Szkole Orląt w Dęblinie uczniowie I LO jako reprezentanci województwa śląskiego rywalizowali z 15 innymi ekipami o tytuł mistrza kraju w zawodach sportowo-obronnych "Sprawni jak żołnierze 2016". Mateusz Gwóźdź, Michał Kopeć i Rafał Witoszek zostali IV drużyną w Polsce!

W skład zawodów wchodzi pięć konkurencji – pokonanie toru sprawnościowego na czas, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, rzut granatem do celu, strzelanie z karabinka sportowego oraz bieg na orientację. Ogromny wysiłek włożony w przygotowania do tych zawodów zaowocował doskonałą IV lokatą, a do podium było naprawdę niedaleko.

Poza udziałem w zawodach mogliśmy jeszcze zwiedzić Muzeum Sił Powietrznych oraz twierdzę Dęblin.

Chciałem podziękować wszystkim nauczycielom, którzy przyczynili się do tego sukcesu. W szczególności P. Ślosarkowi za przygotowanie do "pierwszej pomocy". Ogromne DZIĘKUJĘ kieruję do P. Leszka Kowalczyka z Bractwa Kurkowego, który nauczył chłopców jak dobrze strzelać z karabinków sportowych. Drużynę do zawodów przygotował Łukasz Kuś.

info. I LO

Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"