Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Piątek, 24 marca 2023 r.  Imieniny: Gabriela, Marka

Sportowy Dzień Dziecka

05.06.2013
Sportowy Dzień Dziecka

W ramach obchodów V Europejskiego Tygodnia Sportu Dla Wszystkich w hali sportowej MOSiR-u odbył się Sportowy Dzień Dziecka.

Halę odwiedziło blisko 200 dzieci wraz z rodzicami i opiekunami. Wzięły udział w turniejach i konkurencjach rekreacyjno–sportowych i bawiły się na „dmuchańcach”.

Dzieci miały do dyspozycji tor wrotkowy, gdzie po krótkim instruktażu brały udział w zawodach rolkowych, w kategoriach: przedszkolaki, kl. I – II, III – IV, V – VI i starsi. Dzieci, które nie posiadały własnego sprzętu, wypożyczały go na miejscu i pod fachowym okiem instruktorów pobierały bezpłatne lekcje jazdy na rolkach, a ci, którzy już zetknęli się z jazdą na rolkach, bezpłatnie doskonalili swoje umiejętności, korzystając z fachowej porady i wskazówek. Zajęcia przeprowadzone zostały przez Fundację ALITER - „Szkołę na rolkach”.

Widowiskowy mecz piłki nożnej rozegrały także przedszkolaki i dzieci w wieku szkolnym. W piłkarskich strojach, w kilkuosobowych drużynach maluchy rywalizowały ze sobą o miejsca na podium. Mecze przeprowadziła „Football Academy” w Żorach. W przerwach pomiędzy meczami, swoje umiejętności żonglerskie i warsztaty dla dzieci prowadził Dawid Krzyżowski znany m.in. z pokazów żonglerki, gromadzących liczne grono sympatyków piłki nożnej.

Dużym powodzeniem cieszyły się zajęcia z tenisa ziemnego. Dzieci miały do dyspozycji dwa boiska. Podczas rozgrywek, Szkółka Tenisa Ziemnego w Żorach przeprowadziła warsztaty wg programu „Tenis 10”.

Najmłodsi mieli swój kącik, gdzie bawiąc się z klaunem, brali udział w minizawodach sportowych, pod nazwą: „toczenie kolorowych piłek”, ”rzucanie uśmiechów”, „karmienie wieloryba” czy przenoszenie „strusiego jaja do gniazda”. W trakcie zabawy dzieci ustawiały się w kolejce do malowania twarzy, brały także udział w konkursie rysunkowym pn.: „Moja najlepsza zabawa sportowa”.

Nieco starsi, w kat. wiekowej I – III kl., " zwijali butelkę" na czas, "przenosili pisklęta z gniazda do gniazda”, rzucali „latającymi kółeczkami”, uczestniczyli w konkurencji „skaczących stóp” na odległość, rzucali do ruchomego celu i ścigali się w torze przeszkód.

Dzieci z kl. IV – VI rywalizowały w nieco trudniejszych konkurencjach, m.in.: w biegu w workach, "wyścigu gąsienic", przeciąganiu liny i rzutach do kosza.

Podczas trwania imprezy wszystkie dzieci częstowały się pączkami i ciastem ufundowanym przez piekarnię "Rehlis" w Żorach.

Zwycięzców w poszczególnych konkurencjach nagradzano słodyczami i upominkami ufundowanymi przez organizatora, talonami na artykuły szkolne od hurtowni "Papirus" w Żorach, bonami do cukierni „U Adama” w Żorach i słodyczami ze sklepu ADAR w Żorach. Każde dziecko otrzymało także pamiątkowy dyplom.

Całość imprezy zorganizował i przeprowadził Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach, który pragnie serdecznie podziękować wszystkim i darczyńcom, którzy włączyli się w organizację Sportowego Dnia Dziecka.

info: MOSiR Żory


Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2023 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"