Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Niedziela, 19 maja 2024 r.  Imieniny: Kryspina, Piotra

Sportowa majówka z MOSiR-em

06.05.2010
Sportowa majówka z MOSiR-em

Święto Roweru - pod takim hasłem 2 maja odbyła na żorskim Rynku impreza przygotowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Najmłodsi miłośnicy rowerów rywalizowali w kilku konkurencjach, m.in.: tor przeszkód, slalom i wyścigi na czas. Dzieci, które zjawiły się na Rynku bez roweru także mogły wziąć udział w konkurencjach sportowych, m.in.: przyciąganie butelki na czas, wędkowanie, rzuty do celu. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali pamiątkowe dyplomy, oraz nagrody rzeczowe. Każdy uczestnik otrzymał słodki upominek

Licznie zgromadzona publiczność świetnie bawiła się przy pokazach trialu rowerowego oraz akrobatyki prezentowanych przez Lubelską Grupę Artystyczną. W trzech 30 minutowych wejściach członkowie LGA zademonstrowali wiele ciekawych trików. Mogliśmy zobaczyć m.in. jak za pomocą roweru wjechać po skrzyniach na znaczną wysokość lub też jak na rowerze skakać na skakance. Akrobaci zaprezentowali pewne elementy sztuk walki, liczne salta, fikołki, skoki na odległość, stanie na rękach itp.

Około 14.00 z centrum miasta wraz z Klubem Turystyki Kolarskiej „Wandrus” wyruszyła kilkudziesięcioosobowa grupa rowerzystów na wycieczkę „szlakiem żorskich ścieżek rowerowych”.

W „kąciku dla najmłodszych” zorganizowano dla dzieci gry i zabawy: malowanie twarzy, konkurs rysunkowy, skoki na piłkach kangoo, gry planszowe itp. Zarówno dzieci jak dorośli mogli wziąć udział w zorganizowanym turnieju szachowym. Miłośnicy piłki nożnej rozgrywali emocjonujące mecze przy stołach piłkarskich. info: MOSiR (ok)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"