Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Niedziela, 28 maja 2023 r.  Imieniny: Jaromira, Justyny

Śląskie Święto Karpia w Pawłowicach

07.09.2022
Śląskie Święto Karpia w Pawłowicach

W niedzielę, 18 września 2022 roku już po raz drugi w Pawłowicach odbędzie się wydarzenie, którego głównymi bohaterami będą ryby, a szczególnie chętnie hodowany
na naszym terenie karp.

Tego dnia na pawłowickim rynku, tuż przy Urzędzie Gminy swoje stanowiska rozstawią lokalni producenci i rękodzielnicy. Będzie można oczywiście kupić świeże i wędzone ryby (nie tylko karpie), ale również przetwory z ryb, wino z lokalnej winnicy (z degustacją), miody, sery krowie i kozie, różne rodzaje soli ziołowej oraz produkty kół gospodyń wiejskich m.in. soki, dżemy, pierogi, kołocz cieszyński, gofry. Do nabycia będą też robótki szydełkowe, ręcznie szyte torebki, zabawki z bawełny i lnu, biżuteria, maści ziołowe, olejki do ciała. Zakupy będzie można robić od godziny 12.00 do 17.00, a oficjalne otwarcie imprezy nastąpi o godz. 14.00.

Będzie też coś dla podniebienia. Przed godziną 15.00 uczestniczka telewizyjnego programu MasterChef Junior Oliwia Piech będzie gotować na żywo przed publicznością (są przewidziane porcje do degustacji), a 7 kół gospodyń wiejskich z powiatu cieszyńskiego i pszczyńskiego stanie w szranki w konkursie na przyrządzenie potraw z ryb słodkowodnych. I chociaż przygotowanie dań będzie odbywało się w pobliskiej strażnicy, to jurorzy (w śród nich dwóch profesjonalnych szefów kuchni) będą oceniać potrawy z towarzyszeniem publiczności. Zostaną one wystawione przed sceną na specjalnie przygotowanym stole. Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowane jest ok. 15.45.

Na wszystkich odwiedzających po 16.00 będzie czekał kociołek zupy rybnej, a na dzieci od 14.00 do 16.00 - warsztaty plastyczne z gminnymi gadżetami na pamiątkę.

Ale to nie wszystko. Gatunki ryb z naszych stawów będzie można zobaczyć z bliska m.in. w basenie rozstawionym przez Zakład Ichtiobiologii i Gospodarki Rybackiej PAN w Gołyszu.

Podczas święta wystąpi zespół Wielkokończanie z pokazem „Jak się kiejsik kisiło kapustę”, a dr Henryk Białowąs, członek Stowarzyszenia Rybackiego „Żabi Kraj” opowie o rybactwie w Żabim Kraju. Wystąpią też Wiślanie z Wisły Małej, Pielgrzymowianie, Studzieńczanie, ECHO Bąkowa, Retro oraz Pawłowickie Babeczki, a na finał Chorońska Kapela Biesiadna.

Do wspólnego świętowania zapraszają Stowarzyszenie Rybackie „Żabi Kraj”, Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie oraz Gmina Pawłowice.

Info. UG PawłowiceAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2023 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"