Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Poniedziałek, 27 maja 2024 r.  Imieniny: Augustyna, Jana, Juliana

Sesja Rady Miejskiej inaugurująca jubileusz Żor. Fotorelacja

07.03.2022
Sesja Rady Miejskiej inaugurująca jubileusz Żor. Fotorelacja

W ciężkich czasach przyszło nam świętować 750-lecie Żor. Inauguracja obchodów miała miejsce w czwartek, 24 lutego, w dniu, w którym Rosja napadła na Ukrainę. 

Toteż zmieniono porządek uroczystej sesji Rady Miejskiej, by zaraz na wstępie Rada mogła wyrazić oficjalny sprzeciw i wystosować apel o zaprzestanie prowadzonych przez Rosję działań wojennych na terenie naszego wschodniego sąsiada – w poczuciu solidarności również z obywatelami Ukrainy mieszkającymi i pracującymi w Żorach. Przewodniczący Rady, Piotr Kosztyła zapowiedział też, że władze Żor skontaktują się z władzami Tetyjowa – partnerskiego miasta Żor na Ukrainie – i zaoferują pomoc.

Po odegraniu, przez uczniów żorskich szkół muzycznych, hymnu Żor, prezydent Waldemar Socha, każdy z radnych, skarbnik i sekretarz miasta podpisali akt upamiętniający 750. rocznicę założenia miasta, który trafi do kapsuły, a ta z kolei zostanie uroczyście złożona w reprezentacyjnym miejscu Żor, w listopadzie, kiedy to przewidziano kulminację miejskich obchodów rocznicowych.

Część sesji poświęconej jubileuszowi zakończył wykład o historii Żor, Tomasza Góreckiego z Muzeum Miejskiego.

Zdjęcia Joanna CyganekAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"