Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Czwartek, 22 lutego 2024 r.  Imieniny: Małgorzaty, Marty

Seria kolizji drogowych

19.07.2023
Seria kolizji drogowych

Tylko w ubiegłym tygodniu trzech kierujących przez nadmierną prędkość doprowadziło do kolizji drogowych. Pamiętajmy, iż prędkość zawsze musimy do warunków panujących na drodze! Za spowodowanie kolizji grozi wysoki mandat i punkty karne.

 

Zmieniająca się pogoda, a czasem niespodziewane opady deszczu sprawiają, iż tak samo szybko zmienia się przyczepność pojazdów do podłoża. Ważny w tym wypadku jest również stan techniczny pojazdów, w tym prawidłowość działania zawieszenia, hamulców i odpowiednie ogumienie. W minionym tygodniu zapomniało o tym 3 kierujących, którzy nie dostosowali swojej prędkości do panujących warunków ruchu i doprowadzili do kolizji drogowych. Dwóch z nich w miniony czwartek w niedużej odległości od siebie podróż zakończyło na barierach energochłonnych autostrady A1.
Trzeci to 21-latek kierujący bmw, który we wtorkową noc na łuku łącznicy ulicy Wodzisławskiej z Aleją Armii Krajowej podczas opadów deszczu stracił panowanie nad swoim samochodem i uderzył w audi jadące z przeciwnego kierunku. Kierujący audi chcąc uniknąć zderzenia, próbował w ostatniej chwili zmienić pas ruchu, lecz na ten manewr było już za późno. Po uderzeniu przez bmw siłą rozpędu audi obróciło się o 180 stopni. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Dla 21-latka skończyło się to mandatem w wysokości 1500 złotych i 12 punktami karnymi. Uszkodzenia pojazdów były tak duże, że policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu dowodów rejestracyjnych obu samochodów.

red/źródło: KMP ŻoryAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"