Sobota, 20 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Agnieszki, Czesława

Rewelacyjny weekend lekkoatletów z Żor. Wysokie lokaty w prestiżowym Memoriale Kusocińskiego

10.06.2014

Najszybsza kadetka w Europie Ewa Swoboda zajęła II miejsce w biegu na 100m, podczas odbywającego się w sobotę, w Szczecinie, 60 Memoriału Janusza Kusocińskiego. Na starcie biegu stanęły najszybsze sprinterki w Polsce – wielokrotne medalistki Mistrzostw Polski i Europy: Marta Jeschke, Weronika Wedler, Anna Kiełbasińska.

Po niezbyt udanym wyjściu z bloków startowych, Żorzanka doskonale pobiegła w drugiej części dystansu i zajęła II miejsce z wynikiem 11,75s minimalnie przegrywając z Martą Jeschke – 11,73s. Przeciwny wiatr nie pozwalał sprinterkom na uzyskanie rekordowych wyników. To był ostatni start Ewy Swobody w tej części sezonu. Od poniedziałku rozpoczyna przygotowania do Mistrzostw Świata Juniorów, które odbędą się w lipcu – w Eugene (USA).

Doskonałą formą zabłysnęli również pozostali zawodnicy UKS „Czwórki” Żory. Na odbywających się 7 i 8 czerwca w Bielsku Białej Mistrzostwach Śląska juniorów i seniorów zdobyli pięć medali. Złoty medal w biegu na 800m juniorów, wywalczył Robert Łukasiak. Świetny bieg Żorzanina zaowocował nowym rekordem życiowym 1:54,84s, a tym samym Robert wypełnił minimum PZLA na Mistrzostwa Polski Juniorów, które wynosiło 1:56,00.

Brązowy medalista halowych Mistrzostw Polski Grzegorz Biernat, po raz kolejny potwierdził swój prymat na Śląsku w kategorii juniorów młodszych. Na swoim koronnym dystansie – 400m, zdobył złoty medal w czasie 50,80s. W drugim dniu Mistrzostw Śląska do złota, Grzegorz „dorzucił” jeszcze srebro na dystansie dwukrotnie dłuższym – 800m, w czasie 1:59,08. Warto dodać, że był to debiut młodego lekkoatlety na tym dystansie.

Dwa srebrne medale zdobyła seniorka Alicja Sicińska – w pierwszym dniu Mistrzostw na dystansie 3000m, w drugim dniu Wicemistrzostwo wywalczyła w biegu na 800m. Patryk Brząkalik zajął V miejsce w biegu na 400m seniorów, Kamil Poloczek był szósty w finale 100m seniorów.

Bardzo dobre wyniki uzyskali również najmłodsi lekkoatleci „Czwórki”, młodzicy, startujący poza konkursem. Paweł Dzida uzyskał najlepsze wyniki w tym sezonie, w biegach na 100m (11,66s) i 200m (23,83s). Mateusz Gałuszka przebiegł 400m w czasie rekordu życiowego 54,32s, Bartek Wachowicz – 61,94s. Rekordy życiowe na dystansie jednego okrążenia ustanowiły również Marta Łyp i Julia Han. Już w przyszły weekend, 14 czerwca w Częstochowie młodzicy będą walczyć o medale na Mistrzostwach Śląska.