Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Piątek, 24 marca 2023 r.  Imieniny: Gabriela, Marka

Rekord Polski należy do Ewy z Żor

30.01.2014
Rekord Polski należy do Ewy z Żor

Ewa Swoboda - Halowa Mistrzynią Polski juniorek młodszych - nie po raz pierwszy. Grzegorz Biernat - na podium.

Ewa Swoboda zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego „Czwórka” Żory zdobyła złoty medal w biegu na 60m na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów, które odbyły się w dniach 23 - 26 stycznia w Spale.

Już w biegu eliminacyjnym żorzanka pokazała wielką klasę i zwyciężyła w czasie nowego rekordu Polski juniorek i juniorek młodszych – 7,46s! Warto dodać, iż poprzedni rekord - 7,49 s przetrwał 40 lat i należał do Zofii Bielczyk. Bieg finałowy Ewy był tylko formalnością i z czasem 7,47s została Halową Mistrzynią Polski juniorek młodszych. Wynik Ewy Swobody – 7,46 s jest drugim wynikiem na listach światowych juniorek młodszych. Warto wspomnieć, iż jest to już siódmy tytuł - Mistrzyni Polski młodej Żorzanki, a w swojej niespełna czteroletniej karierze sportowej 6 razy „rozprawiała” się z rekordami Polski.

Doskonałą formę na Halowych Mistrzostwach Polski zaprezentował rówieśnik Ewy - Grzegorz Biernat. Żorzanin w biegu finałowym na 300m zdobył brązowy medal, ustanawiając nowy rekord życiowy – 35,60s. Warto przypomnieć, iż Grzegorz to brązowy medalista Mistrzostw Polski młodzików z 2012r., piaty zawodnik Mistrzostw Polski juniorów z 2013 oraz najlepszy 400-metrowiec na Śląsku wśród juniorów młodszych w 2013r.

Trenerem zawodników jest Iwona Krupa.

Info. UKS Czwórka

Grzegorz Biernat - w biegu i na podium.

Ewa Swoboba - start w biegu na 60m.

Ewa - dekoracja.

 Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2023 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"