Czwartek, 25 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Jarosława, Marka

Polsko-Czeski Turniej Sportowy

29.10.2012

19 października 2012 roku w hali MOSiR odbył się Polsko-Czeski Turniej Sportowy. Była to kolejna impreza organizowana przez Gimnazjum nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Żorach z udziałem zaprzyjaźnionej szkoły z Ostawy-Poruby w Czechach.

Rozgrywki rozpoczęte zostały rozgrzewką w postaci aerobiku prowadzonego przez nauczycielkę Katarzynę Babiarz. Kolejnym etapem spotkania był mecz piłki nożnej, w którym uczniowie naszej szkoły zwyciężyli po zaciętej rywalizacji 1:0. „Tym razem zamknęliśmy dach” - Pan Michał Kowalski żartował w czasie turnieju.

Kolejną konkurencją zaproponowaną przez organizatorów były wyścigi rzędów. Wzięły w nich udział dwie grupy. Pierwsze i trzecie miejsce zajęli uczniowie z „żorskiej dwójki”, natomiast drugie i czwarte zawodnicy z Czech.

Po trwającej 10 minut przerwie, nastąpiła kolejna konkurencja. Był to mecz piłki ręcznej, w którym to nasi gimnazjaliści ponownie stanęli na wysokości zadania, wygrywając 9:8.
Drużyny z Polski i z Czech miały przed sobą następne zadanie-przeciąganie liny. Ta z pozoru dosyć prosta „zabawa” niestety przyniosła porażkę dla dziewcząt jak i chłopców z naszego gimnazjum. Dla obu składów potyczka zakończyła się wynikiem 2:1 dla Naszych południowych sąsiadów. To jednak nie zmniejszyło zapału naszych sportowców, gdyż ostatnią dyscypliną była piłka koszykowa. Naszą szkołę reprezentowała koszykarska klasa sportowa z udziałem dziewcząt. Brawurowo pokonaliśmy rywali 43:3.
Organizatorami przedsięwzięcia byli nauczyciele wychowania fizycznego Gimnazjum nr 2 w Żorach. Dziękujemy Naszym przyjaciołom z Ostrawy i zapowiadamy kolejne przedsięwzięcia.