Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Niedziela, 19 maja 2024 r.  Imieniny: Kryspina, Piotra

"Polska Biega" z MOSiR-em Żory

29.05.2015
"Polska Biega" z MOSiR-em Żory

Po raz kolejny Żory przystąpiły do Ogólnopolskiej Akcji pn. „Polska Biega”. Liczba uczestniczących osób w imprezie przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. W zawodach zorganizowanych w Parku Cegielnia, w dniu 26 maja, przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach, wzięło udział 531 uczniów z czternastu żorskich szkół, którzy, łącznie pokonali dystans 458 kilometrów. Pomimo rzęsistego deszczu, uczestnicy pobiegli na dystansach: 500 m i 1km, pobijając zeszłoroczny rekord 60 km.

Gościem specjalnym imprezy była Sylwia Jaśkowiec, brązowa medalistka Mistrzostw Świata w biegach narciarskich z Falun 2015 roku, która przeprowadziła rozgrzewkę i przebiegła z uczestnikami biegów dystans 500 metrów. Mistrzyni chętnie odpowiadała na pytania młodzieży, rozdawała autografy i pozowała do wspólnych zdjęć. Podczas biegów rozlosowano również nagrody dla startujących szkół oraz indywidualne, ufundowane przez organizatora. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom i plakietkę.

W przerwach pomiędzy biegami atmosferę rozgrzewała, w tanecznym rytmie ZUMBY, Joanna Dziedzic, ze Szkoły Tańca „Tańczymy”. Imprezę zorganizowano w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich oraz XXI Sportowego Turnieju Miast i Gmin.

Info. MOSiRAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"