Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Czwartek, 18 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

Policjantów zauważył dopiero, gdy zaparkował

27.12.2022
Policjantów zauważył dopiero, gdy zaparkował

Kryminalni zauważyli samochód, którego kierowca prowadził pojazd środkiem jezdni. Pomimo że użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych radiowozu, by zatrzymać kierującego, mężczyzna kontynuował jazdę… Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek ok. 21:30 na Alei Armii Krajowej w rejonie sklepu z artykułami dziecięcymi kryminalni zauważyli forda, którego kierujący miał problem z utrzymaniem pasa ruchu i poruszał się środkiem jezdni. Niezwłocznie podjęli decyzję o zatrzymaniu pojazdu. Pomimo użycia sygnałów świetlnych i dźwiękowych radiowozu kierujący nie reagował  i przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle.

Dopiero gdy zaparkował na parkingu przy jednym z bloków na os. Pawlikowskiego, uświadomił sobie powagę sytuacji. Kierującym okazał się 54-letni żorzanin, od którego wyczuwalna była silna woń alkoholu. Badanie wykazało ponad 2 promile.

Wsiadanie za kierownicę po alkoholu niesie z sobą zagrożenie dla innych użytkowników dróg, dlatego apelujemy o rozsądek. Teraz sprawą zajmie się sąd, a mężczyźnie grożą 2 lata pozbawienia wolności.

Tekst i zdj. źródło: KMP ŻoryAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"