Czwartek, 25 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Jarosława, Marka

Opel z zadyszką i udany start nowicjuszy

19.07.2012

W miniony niedzielny poranek do walki w rajdzie o puchar Wójta Gminy Gaszowice stanęły 52 załogi. Pogoda dopisała, kibice na oesach również.

Na starcie rajdu stanęły dwie załogi z Żor: Ireneusz i Janusz Łasa w Oplu Kadecie Gsi i startujący po raz pierwszy ex-pilot Ireneusza Łasy - Łukasz Wolny w  BMW  328 e36 klasyfikowanym w klasie OPEN i RWD (samochody z napędem na tylną oś). W fotelu pilota zasiadł Witek Łączak. Założeniem dla załogi  Łasa/Łasa było dotarcie do mety tego morderczego dla samochodów rajdu i utrzymanie w miarę możliwości pozycji wiceliderów w klasie 3. Niestety, na drugim odcinku pierwszej pętli, w trakcie pokonywania szutrowego łącznika drogi, uszkodzeniu w samochodzie uległ kolektor wydechowy przez co auto straciło moc. Dla załogi opla gsi rajd się skończył i pozostało jedynie przejechać zawody, by dotrzeć do mety rajdu.  Załoga mocnego bmw e36 z każdym przebytym kilometrem  uczyła się i poznawała możliwości swojego samochodu. Jak na pierwszy start nowym autem, zawody mogła zaliczyć do udanych, kończąc rajd na siódmym miejscu na 14 startujących aut w klasie OPEN i piątym miejscu na dziewięć sklasyfikowanych aut w RWD.

W generalce załoga Wolny/ Łączak zakończyła na 26 miejscu, a więc w połowie stawki.   Załoga Łasa I./Łasa J. ukończyła zawody na 13 miejscu w generalce  i czwartym w swojej klasie. Spadliśmy w klasyfikacji sezonu na czwarte miejsce i w tej chwili tracimy 4 punkty do załogi Żaczek / Bugdoł , która wskoczyła na pozycję lidera klasy 3. Załoga Andrzejak /Andrzejak nie ukończyła zawodów po awarii skrzyni  biegów w swoim Renault  Clio przez co spadła na drugie miejsce i zmuszona została do podzielenia się pozycją z załogą Jarząbek/Płatek jadącą  Oplem Astrą Gsi.

Teraz czekamy na kolejną rundę, do której będziemy już przygotowani topowo, wymienimy zmasakrowany kolektor wydechowy i zamontujemy  w końcu płytę pod silnikiem żeby wykluczyć w następnych imprezach tego typu usterki.