Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Niedziela, 19 maja 2024 r.  Imieniny: Kryspina, Piotra

Nowe death metalowe brzmienie z Żor

03.10.2012
Nowe death metalowe brzmienie z Żor

Death metalowy zespół Inset z Żor rozpoczyna swoją działalność koncertową. O ich inspiracjach muzycznych i trudnych początkach opowiedział nam Dariusz Kaczorowski, jeden z założycieli zespołu Inset.

Skąd wziął się pomysł na założenie zespołu death metalowego?

Tęsknota? Muzyka w naszym życiu była zawsze i wszędzie, w latach '80/'90 aktywnie udzielałem się w projektach takich jak Ad patres czy Pulsating Noise Paweł od zawsze na scenie, jego ostatnim projektem był heavy metalowy Poltergeist. Pewnego dnia wybraliśmy się na piwo i najnormalniej w świecie zaczęliśmy wspominać. Wtedy też urodziła się myśl czy nie odkurzyć sprzętu i nie wznowić aktywnej działalności muzycznej oraz scenicznej. Słowo się rzekło i tak powstał INSET. Do obozu dołączył Bartek Kaczorowski, następnie po wielu roszadach Michał 'MiK' Magiera (ex. Formis/Exile/Melancholy) oraz ostatnie brakujące ogniwo czyli Bartek Kaniewski. Z tym tez składem nagraliśmy EP którego premiera będzie miała miejsce 13 października podczas Live Mess Festiwal.

Jak udało wam się znaleźć miejsce do grania?

Wszystko dzięki uprzejmości Pana Dawida Topol- Dyrektora lokalnego Centrum Organizacji Pozarządowych, który wyraził chęć współpracy oraz dał nam możliwość skorzystania oraz dostosowania jednej z piwnicznych sal do tego celu. W COP-ie taką możliwość ma kilka lokalnych zespołów muzycznych, zaś współpraca z Panem Dyrektorem tworzy przychylne warunki pracy, ponadto propaguje i wspiera współpracę między zespołami za co jesteśmy mu ogromnie wdzięczni.

Skąd czerpiecie inspiracja do swojej muzyki? Czy macie jakieś ulubione zespoły, na których się wzorujecie?

Myślę ze każdy posiada jakieś inspiracje, które wzbudzają chęć do dalszego kształcenia i rozwijania się. Ciężko nam wymienić poszczególnych autorów, szczególnie jeśli pod uwagę weźmiemy wszystkich członków zespołu. Z pełną odpowiedzialnością mogę jednak powiedzieć, iż wzorce czerpiemy z Polskiej sceny muzycznej, gdyż 15 lat temu dostęp do nagrań (w szczelności zagranicznych) były bardzo
ograniczone. Dziś mamy inne realia -internet oraz nieograniczone możliwości.

Jak rysuje się przyszłość waszej muzycznej kariery? Macie w planach jakieś koncerty, festiwale, a może wydanie nowego albumu?

Najbliższy okres będzie dla nas bardzo intensywny, gdyż zbliżają się dwa festiwale, w których będziemy uczestniczyć. Już 13 października będzie można nas usłyszeć w Scenie na Starówce w ramach Live Mess Festival o którym wcześniej wspomniałem - podczas którego odbędzie się premiera EPki. W przyszłym tygodniu zagramy w ramach Festiwalu Gitary Elektrycznej na imprezie METAL GUITAR w Chorzowskiej Leśniczówce. W najbliższym czasie zrealizowany będzie videoclip do którego pisany jest aktualnie scenariusz. W Indonezji rozpoczęła się promocja zespołu oraz sprzedaż materiałów reklamowych zaś w Niemczech z końcem października rusza sprzedaż EP. Poza tym cały czas pracujemy nad materiałem który znajdzie się na pełnowymiarowym krążku. Z początkiem przyszłego roku planowane jest jego nagranie. Co będzie dalej? Nie mamy zielonego pojęcia... życie pokaże ;)

Pozostaje mi tylko życzyć wam powodzenia w dalszym rozwoju waszej muzycznej kariery. Dziękuję za rozmowę. Klaudia Franczyk
 


Komentarze:
~Katolik1955 (2012-10-14 22:11:57)

Przepraszam bardzo, czy mi się wydaje, czy na tym obrazku wybucha kościół, świątynia Boża do której chodzi każdy zdrowy myślący Polak!? Czy Ty autorze tego artykułu masz mózg? Czy wiesz co robisz? Czy dobrze się czujesz? Czy wiesz, że pisząc o tym szatanistycznym zespole i wrzucając obraz wybuchającego kościoła, miejsca kultu każdego Polaka patrioty, hańbisz imię swojej rodziny i ranisz moje uczucia religijne? Twoi rodzice powinni teraz pójść do kościoła i przeprosić Boga, przez kapłana, aby odkupić Twoje grzechy, o ile to pomoże i nie bedzie konieczny egzorcyzm! to jest nierealne, żeby w katolickim kraju, Polsce, tłamsić katolicki głos! Jestem katolikiem i jestem z tego dumny! Mój syn jest księdzem, a wnuki ministrantami! I moja pierś jest pełna dumy, gdy o tym myślę, a wy wrzucając obraz wybuchającego koscioła i jakiegoś nie wiem, przepłoszonego orła polskiego pokazujecie jak płytcy i marni jesteście! Wiece co robicie? Przynosicie nam wstyd! I pomyśleć w katolickim kraju w katolickim mieście szatanizm na stronie głównej portalu miasta chrześcijańskiego! Ja, osoba wierząca, syn Chrystusa, ojciec księdza, matki dwóch chłopców i czterech córek i stypendystki z Teologi, natchniony głosem Boga i umiłowaniem chrystusowym, pełny miłosierdzia, oświadczam: Usuńcie ten propagujący szatanizm, zło i hipokryzję ludzi opętanych artykuł, póki jeszcze wystarczająco dużo ludzi nie zostało opętanych po przeczytaniu go! Zaprawdę powiadam wam, jeszcze nie jest za późno. Też kto to widział, żeby pisać o takich bzdetach, tyle jest uznanych katolickich chórów, stypendystow katolickich, muzykow grających ładną muzykę pieknie śpiewających, ale nie trzeba uderzyć w katolika i napisać o wyjcach jakiś co szatanizm propagują, gdzie ja żyje, gdzie wartości patriotyczne, ojczyzna, kościół, tylko dzieci zabijać nienarodzone potraficie, wszedzie pederaści, szataniści i masoneria trzyma wszystko w swoich łapach i dyskryminuje chrześcijan! Ja nie, bo tego nie dożyję, ale moje dzieci wnuki, będą ginąć na arenach zagryzane przez lwy, zabijane przz pederastów, a to wszystko bedzie oglądał tusk zajadając winne grono i mawiając ze starymi komuchami Olkiem, Urbanem i resztą czerwonej hołoty! Bój się Boga! Żeby obrazek wrzucać z wybuchającym domem bożym i orłem polskim uciekającym ze swojego schronienia, kościołą katolickiego! Pomyslcie ludzie, ogarnijcie się, komuchy i biurokraci, was ogłupili, tylko w kościele znajdziecie prawdę! oj, może jest jeszcze dla was nadzieja, przemyślcie to... z panem Bogiem..

~Katolik1955 (2012-10-14 22:26:30)

Wszędzie Donald Tusk, wszędzie przeprowadzają aborcje, ale ksiądz już mówił, katolicyzm jest na tyle silny że się temu przeciwstawi! Masoni mogą zlecać pisanie o takich rzeczach, aby ogłupic młodych, na szczęscie Palikot nie usunął jeszcze religii ze szkoły i chociaż na jednej lekcji uczniowie mogą wysłuchać prawdy, a nie przekłamanej historii oczerniającej katolików i gloryfikującej seks, zboczeństwa, masonerię i antykoncepcję! Kto to widział, żeby zamiast religii uczyć o seksie, grzechu największym, potem młodzież, robi cały czas seks! Jak zabawę to traktuje! Ale każdy zdrowy człowiek wie, że seks to tylko żeby począć istoty Boże! Tak jak ja, postanowiłem: będę miał 3 dzieci! Zrobiłem, co Bóg przykazał, spowiadając się oczywiście z grzechu, po czym oddałem się służeniu Bogu, a gdy tylko na chodzila mnie i małżonkę ochota na grzech, modliliśmy się gorliwie wspólnie całą noc i przechodziło, jeżeli trwało dłużej, najpierw spowiedx, potem msza komunia i do księdza i co przeszło! A teraz tylko grzech w głowie i mydlenie oczu. Tusk już to sobie zaplanował, chce namnożyć ateistów i szatanistów, którzy będą wysadzać kościoły, mordować katolików i gwałcić ich. Strach się bać! Gdzie ja żyję! Weźcie przykład z innych PRAWDZIWIE katolickich krajów! Włoch, Meksyku, Argentyny, Filipin, tam się żyje na poziomie, wille, samochody, szcęśliwe życie, wszystko dzięki gorliwej modlitwie, nie łamaniu przykazań Bożych i życiu zgodnie z Bogiem. Palikot ma wyprany mózg przez masonerie, kto to widział żeby w katolickim kraju chcieć sciągać krzyże! No kto by pomyślał.... Konic Świata jest bliski

~liberty (2012-10-24 09:06:42)

No to mamy prawdziwy zespół metalowy:) Czym byłby szanujący się zespół metalowy bez rzeszy uświęconych katolików, którzy leżeliby krzyżem na koncercie i rzucali czosnkiem w członków zespołu:) Niestety Proszę Pana, ale w tym kraju mamy konstytucyjnie zagwarantowaną wolność sumienia i wyznania(sic!). Każdy może słuchać, robić i czytać co tylko się mu podoba. Nie podoba się Panu, proszę nie czytać i nie słuchać tej muzyki. A swoją drogą od szatana do Palikota:):) Z takim podejściem to tylko na spotkania wyborcze PiS-u, gdzie pod osłoną obrony uczuć religijnych można wyzywać, obrażać i szkalować wszystkich dookoła. Tak po chrześcijańsku:)

~Grzegorz (2012-10-24 10:08:27)

~liberty~ Wolność sumienia i wyznania to nie znaczy, że można obrażać czyjeś uczucia i symbole wiary. A demokracja to nie znaczy, że każdy może słuchać, robić i czytać co tylko się mu podoba. Wszystko w granicach prawa. Niech spróbują na zdjęciu umieścić, meczet An-Nabawi z Medynii, ciekawe jak długo będzie istniał zespół a oni będą się cieszyć życiem? Chodzi tylko o szacunek do każdego wyznania.

~Thunderbreaker (2013-01-07 14:32:16)

"Ci, co zaufali Panu, odzyskują siły, otrzymują skrzydła jak orły" Izajasz 40,33

~szatan (2013-01-22 11:26:22)

panie katolik :D to niech twój syn "klecha" dalej gwałci ministrantów , podlewa ten popieprzony kościół , ubliża jezusowi synowi bożemu ( żydowi ) a ty ciś bona stary pierdzielu :D

~szatan (2013-01-22 11:30:00)

Jezus też miał długie włosy :D a katolika zapraszam do mnie :D do podziemi


Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"