Piątek, 26 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Marii, Marzeny

Nasi pływacy na mistrzostwach

17.03.2011

Dobrze zaprezentowali się zawodnicy UKS Salmo Żory, Remigiusz Kolawa i Damian Gałach, na Mistrzostwach Polski Juniorów 14 lat w pływaniu w Gorzowie Wielkopolskim od 11 do 13 marca.

Damian w swoich wszystkich startach poprawił swoje rekordy życiowe ale wystarczyło to na zajęcie dalszych miejsc. Bardzo dobrze zeprezentował się natomiast Remigiusz Kolawa, który został finalistą mistrzostw na dwóch dystansach - 50 metrów i 100 metrów stylem grzbietowym. Na pierwszym dystansie w eliminacjach popłynął znakomicie, uzyskując swój najlepszy wynik w życiu 29,55 i czwarty czas eliminacji. W finale nie udało mu się poprawić wyniku i ostatecznie zajął VI miejsce. Na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym w eliminacjach popłynął bardzo dobrze, po raz kolejny poprawiając swój rekord życiowy i z czasem 1:04,81 zajął VI miejsce oraz awansował do finału. W finale tym razem uzyskał jeszcze lepszy czas 1:04,79 i został piątym zawodnikiem Mistrzostw Polski Juniorów.
Jest to ogromny sukces i daje nadzieję na jeszcze lepsze wyniki w przyszłości tego zawodnika. Zawodnicy UKS Salmo Żory są uczniami Gimnazjum nr 4 w Żorach i uczęszczają do klasy sportowej o profilu pływanie, której wychowawcą i trenerem jest Krzysztof Kretek. info: UKS Salmo