Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Poniedziałek, 27 maja 2024 r.  Imieniny: Augustyna, Jana, Juliana

Na dożynki do Osin

03.09.2018
Na dożynki do Osin

Już w najbliższą sobotę będziemy bawić się w Osinach podczas Święta Plonów. Na pełne atrakcji wydarzenie zaprasza tamtejsza Rada Dzielnicy wraz ze współorganizatorami. W programie m.in. barwny korowód sprzętu rolniczego, występy żorskich zespołów i konkurs na najpiękniejszy chleb dożynkowy!

Dożynki w Osinach zapowiadają się niezwykle ciekawie. Nie zabraknie tradycyjnych już figur dożynkowych z siana zdobiących przydroża oraz przejazdu pojazdów rolniczych - elementów zapoczątkowanych przez odmłodzoną Radę Dzielnicy Osiny, które z powodzeniem przyjęły się później także na dożynkach innych rejonów miasta. Podczas imprezy rozstrzygnięty zostanie konkurs na najpiękniejszy chlebek dożynkowy (zgłoszenia przyjmowane będą do godz. 14.00 w świetlicy MOK przy ul. Szkolnej 55).

Uroczystości rozpoczną się korowodem o godz. 14.30 spod strażnicy OSP Osiny. Od 16.00 dla gości dożynkowych występować będą zespoły: Mażoretki "Eksplozja", "Sari", "Taaka Kropa", Ludowy Zespół Pieśni i Tańca "Osiny" oraz AF Music. Fantastyczną zabawę taneczną zapewni grupa muzyczna "Nancy", z którą będziemy bawić się od godz. 18.00.

Ponadto w programie m.in. gry rodzinne, zabawy z Kulturkiem, konkursy z nagrodami, dmuchańce dla dzieci, a także grochówka, kiełbasa i pyszny kołocz.

W niedzielę, 9 września, w Kościele św. Józefa Robotnika o godz. 11.00 odbędzie się Msza św.

Organizatorami imprezy są: Rada Dzielnicy Osiny, świetlica MOK w Osinach, Koło Gospodyń Wiejskich, Ochotnicza Straż Pożarna i Centrum Edukacji Regionalnej. pc-sAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"