Piątek, 19 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Adolfa, Leona

Medalowa Czwórka

21.05.2012

Cztery medale, w tym dwa złote zdobyli lekkoatleci UKS Czwórka Żory na Mistrzostwach Śląska Juniorów i Seniorów w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w Częstochowie.

Mistrzostwo Śląska i złoty medal zdobyła Daria Nowak w biegu na 3000 m w kategorii juniorek. Daria po raz drugi w swojej karierze zmierzyła się z dystansem 3 km, a jej doskonałe przygotowanie zaowocowało nowym rekordem życiowym i pierwszym medalem. Halowa Wicemistrzyni Śląska w kategorii seniorek, Izabela Lubszczyk, tym razem była bezkonkurencyjna na swoim koronnym dystansie 3000 m, zdobywając złoty medal. Wicemistrzostwo Śląska i srebrny medal w biegu na 800 m zdobyła wielokrotna medalistka Mistrzostw Śląska – juniorka Alicja Sicińska. Marek Kos powtórzył swój sukces z Halowych Mistrzostw i w biegu na 200 m zdobył brązowy medal.
Bardzo dobrze spisali się młodzi średniodystansowcy „Czwórki” – w biegu na 3000 m – z nowym rekordem życiowym Julian Boronowski zajął IV miejsce a za nim uplasował się Robert Łukasiak. Utytułowany średniodystansowiec Patryk Brząkalik tym razem wrócił z Mistrzostw bez medalu – fatalna taktyka w biegu na 800 m pozwoliła mu jedynie na IV miejsce. Tą samą lokatą w biegu na 3000 m musiała zadowolić się również Elżbieta Kiśluk – medalistka halowych Mistrzostw. Po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją do formy wracają: Mariusz Kubiak, który zajął V miejsce w biegach na 400 m i 800 m oraz Mateusz Lipka , który awansował do finału „setki” i zajął VI miejsce. Info: UKS