Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Piątek, 19 lipca 2024 r.  Imieniny: Marcina, Wincentego

Lekkoatleci zakończyli sezon halowy

25.02.2011
Lekkoatleci zakończyli sezon halowy

10 medali, rekord Polski i rekord Śląska – to efekt intensywnych przygotowań i dorobek lekkoatletów Klubu UKS Czwórka Żory z sezonu halowego 2011.

Zawody trwały od 2 stycznia do 19 lutego i obejmowały: Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów, Halowe Mistrzostwa Śląska juniorów i młodzików oraz mityngi lekkoatletyczne.
Szczęśliwą passę rozpoczął multimedalista żorskiej „Czwórki” - Krzysztof Szymoszek, który na Mitingu w Brzeszczach – skokiem na odległość 7,22 m ustanowił halowy rekord Śląska juniorów w skoku w dal. Następnie 23 stycznia zdobył złoty medal na Mistrzostwach Śląska, a za tydzień potwierdził swój prymat na skoczni na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów, zdobywając złoty medal z wynikiem 7,20m. Jest to czwarte Mistrzostwo Polski żorskiego zawodnika. Największą lekkoatletyczną niespodzianką i sensacją w Polsce była czternastoletnia żorzanka Ewa Swoboda, która 30 stycznia na Mityngu PZLA w Spale ustanowiła rekord Polski młodziczek w biegu na 60 m, uzyskując wynik 7,78 sek. Wcześniej, bo 14 stycznia Ewa zdobyła srebrny medal w biegu na 600 m na Mistrzostwach Śląska młodzików, a 19 lutego w Brzeszczach wystartowała w swojej koronnej konkurencji – 60 m – gdzie zdobyła złoty medal i tytuł Mistrzyni Śląska młodziczek.
Kolejne medale na Halowych Mistrzostwach Śląska w Spale zdobyli: Mariusz Kubiak (młodzieżowiec) – złoty medal w biegu na 600 m z wynikiem 1,23,00 – jest to drugi wynik w Polsce w sezonie halowym. Hanna Szczypka (młodziczka) – złoty medal w biegu na 1000 m – z wynikiem 3,14,00 – który jest również drugim wynikiem w Polsce sezonie halowym w kategorii młodzik. Kolejny złoty medal w biegu na 1000 m - zdobył Patryk Brząkalik (junior młodszy) z wynikiem 2,42,00. Elżbieta Kiśluk (juniorka) - w biegu na 1500 m zdobyła srebrny medal. Brązowe krążki wywalczyli: Alicja Sicińska (juniorka młodsza) w biegu na 1000 m i Kamil Poloczek (młodzieżowiec) – w biegu na 200 m.
W najbliższy weekend żorscy lekkoatleci rozpoczynają cykl zawodów w biegach przełajowych.
Trenerem i opiekunem zawodników UKS „Czwórka Żory” jest Iwona Krupa, w latach 90-tych czołowa reprezentantka Polski w biegach długich. info: UKS Żory

 

 

 

Krzysztof SzymoszekAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"