Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Niedziela, 19 maja 2024 r.  Imieniny: Kryspina, Piotra

Królewska gra i dobra kawa. Mokate zaprasza na prestiżowy turniej szachowy do Goleszowa

13.03.2014
Królewska gra i dobra kawa. Mokate zaprasza na prestiżowy turniej szachowy do Goleszowa

Na jubileuszowy turniej szachowy Mokate Open w Goleszowie zaprasza Mokate S.A. Turniej rozegrany zostanie 16 marca z udziałem plejady szachistek z Polski i zagranicy oraz arcymistrzów szachowych. Lista zgłoszeń jest już prawie zamknięta. Goleszowski GOK, ul Cieszyńska, początek: godz. 9.30.

94, turniej szachowy w Goleszowie będzie to dziesiątym międzynarodowym turniejem pod patronatem Mokate.

- Kilka lat temu, wyznaczając terminy naszych turniejów, sprawdzałem kalendarze lig podrzędnych, ewentualnie śląskiej, aby data turnieju w Goleszowie nie pokrywała się z innymi. Teraz sprawdzam kalendarze mistrzostw Polski, ekstraligi polskiej, a także czeskiej, niemieckiej i jeszcze kilku, gdzie grywają najwybitniejsi Polacy – żeby nie blokować im możliwości przyjazdu na turniej Mokate Open – podkreśla reprezentujący organizatorów Karol Linert. - Bardzo jesteśmy usatysfakcjonowani, że teraz, niewątpliwie dzięki wsparciu Mokate, turnieje w Goleszowie cieszą się tak wielkim zainteresowaniem, a wśród uczestników przybywa nie tylko wyśmienitych szachistów, ale i szachistek. I to szachistek dużego formatu. Tym razem będą: WFM Magdaléna Miturová, WIM Agnieszka Matras-Clement i trójka arcymistrzyń: pszczynianka WGM Joanna Worek, czterokrotna mistrzyni Czech WGM Olga Sikorová, była wicemistrzyni świata juniorek, wielokrotna medalistka Mistrzostw Europy, 65. szachistka na świecie Karina Szczepkowska-Horowska. Gdyby nie zabrakło miejsc w Gminnym Ośrodku Kultury, gdzie rozgrywamy Turniej, to mielibyśmy kolejny rekord frekwencji – dodaje Karol Linert.

Zapowiada się też, że podobnie jak w poprzednich turniejach w Goleszowie i tym razem wystartuje mnóstwo dzieciaków. - Osobiście najbardziej cieszę się z tego, że w turnieju bierze udział właśnie tak dużo młodych ludzi, w tym dzieci - mówi dr Adam Mokrysz z Zarządu Mokate. - Dzieci przyjeżdżają z rodzicami, którzy gorąco kibicują swoim pociechom. Mogą też czerpać z najlepszych wzorców, bo w turniejach Mokate Open w Goleszowie biorą udział najwybitniejsi szachiści z Polski oraz krajów sąsiednich. Mam z tego powodu podwójną radość. Po pierwsze cieszę się z tak wspaniałej, rodzinnej promocji szachów, które rozwijają zdolność myślenia strategicznego, koncentracji, szybkiego podejmowania decyzji. A po drugie - i to już moja bardzo osobista satysfakcja - przypomniało mi to czasy, kiedy tata, który kiedyś grał w Olimpii Goleszów i osiągał bardzo dobre wyniki, pokazywał mi pierwsze posunięcia na szachownicy.

Mokate pobudza myślenie – to oficjalne hasło goleszowskich turniejów. Znalazło się nawet na specjalnych zegarach odmierzających czas gry. Przez cały czas trwania zawodów można też degustować kawy i czekolady w różnych smakach z Mokate. Są doskonałym „paliwem” dla mózgu, co przy grze w szachy jest niezwykle ważne. - Szachy i ich promocja doskonale wpisują się w filozofię naszej firmy – mówi dr Adam Mokrysz. - Mokate jest przedsiębiorstwem, w którym niezwykle ważne są innowacje, a także strategiczne myślenie pozwalające na ich skuteczne wprowadzanie. Cenimy również wytrwałość, silną wolę oraz odporność na stres, które są niezbędne we współczesnym międzynarodowym biznesie. Tego wszystkiego uczą właśnie szachy.

Zapraszając do Goleszowa organizatorzy gwarantują nie tylko pasjonującą rozgrywkę, ale i ciekawą oprawę. - Podium to zaledwie trzy miejsca, a kandydatów nie brakuje – mówi Karol Linert. - Będzie weteran startujący w niezliczonej ilości turniejów FM Jerzy Kot, ekstra ligowiec FM Piotr Mulet, FM Rafał Tymrakiewicz, IM Ladoslav Langner, nowa twarz na naszych turniejach - IM Vojtech Plat. Na liście pojawił się też ukraiński arcymistrz pochodzący z Kijowa Vładimir Sergeev, będzie znany nam już GM Bartłomiej Heberla, udało się wstrzelić w wolny weekend pierwszego arcymistrza, który zagrał już w Goleszowie, miłośnika ekstremalnych alpejskich tras GM Rafała Antoniewskiego. Na liście startowej jest też posiadacz Pucharu Gminy Goleszów z 2013 roku grający w barwach KSz Warsaw Sharks Warszawa IM Zbigniew Pakleza.

Lista zgłoszeń obejmuje już prawie 120 zawodników. - Dzięki wsparciu firmy Mokate S.A. stworzyliśmy jedną ze znaczących cyklicznych imprez szachowych – podsumowuje Karol Linert. - Gmina Goleszów w znaczącym stopniu pokrywa koszty organizacji, funduje też na zakończenie roku jeden Puchar Gminy i około 30 medali w większości dla najmłodszych uczestników turniejów. Natomiast wszystkie nagrody produktowe, gotówkowe, puchary i medale w poszczególnych turniejach są finansowane z dotacji, jakie przekazuje nasz sponsor, czyli firma Mokate klubowi LKS „Olimpia” Goleszów przed każdymi zawodami.

Żródło: Mokate

 

 

 Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"