Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Piątek, 27 stycznia 2023 r.  Imieniny: Anieli, Jerzego

Koncert Sofii Ribeiro - wygraj wejściówkę!

28.03.2011

Już 7 kwietnia o 21.30 w Spinozie wystąpi Sofia Ribeiro, wokalistka jazzowa z Portugalii, zdobywczyni Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Jazzowego dla Muzyków Śpiewających VOICINGERS 2008. Weź udział w naszym konkursie i wygraj podwójną wejściówkę na koncert.

Bilet może być właśnie Twój! Wystarczy, że odpowiesz na pytanie: która edycja Voicingers odbędzie się w tym roku? Maile przysyłajcie na adres: portal@gazetazorska.pl. Czekamy do 1 kwietnia, do godz. 15.00. Prosimy o podanie imienia i nazwiska.

 

Sofia Ribeiro pochodzi z Lizbony. Swoją przygodę ze śpiewem rozpoczęła w wieku jedenastu lat w chórze dziecięcym. W 1997 roku rozpoczęła studia w szkole jazzowej w Porto, gdzie po raz pierwszy bliżej zetknęła się z muzyką jazzową. Talent Sofii szybko zagwarantował jej stypendium, dzięki któremu podjęła studia w Berklee College of Music w Bostonie. W październiku 2005 roku nagrała swój pierwszy album pod tytułem Dança da Solidao (Taniec Samotności). Wkrótce potem została laureatką Międzynarodowego Konkursu Młodych Wokalistów Jazzowych w Brukseli. Na początku 2008 r. Sofia wydała drugą płytę zatytułowaną Orik. W sierpniu tegoż samego roku zdobyła Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Jazzowego dla Muzyków Śpiewających VOICINGERS 2008, którego jury przewodniczyła norweska wokalistka Karin Krog. Obecnie Sofia jest wciąż studentką prestiżowej Akademii National Superieur de Paris, jednak jej kariera już nabiera tempa. Za sprawą stylu wokalistki, który jest wyraźnie zdominowany przez charakterystyczną dla Portugalii, lecz wciąż obcą dla jazzu wokalnego tradycję muzyczną fado, oraz śpiewu, który przykuwa uwagę słuchacza pełnym temperamentu, klarownym i wyrazistym w swej ekspresji głosem, Sofia Ribeiro zjednuje sobie w Europie coraz szersze grono słuchaczy.

Bilety w cenie 15 zł do nabycia w klubie Spinoza. pc-sAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


© 2006-2023 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"