Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Niedziela, 19 maja 2024 r.  Imieniny: Kryspina, Piotra

I po koloniach

13.07.2009
I po koloniach

W piątek zakończyły się półkolonie, organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach. Jest to forma wypoczynku skierowana do dzieci z rodzin o trudnej sytuacji materialnej i rodzinnej.

Jak co roku, nabór do grup prowadzony był przez pedagogów żorskich szkół podstawowych. W dwóch turnusach tegorocznych kolonii uczestniczyło 94 dzieci. Na czas pobytu organizatorzy zapewnili im zarówno fachowa opiekę pedagogiczną i medyczną, jak również ciekawy pogram zajęć. Każdy kolonista miał zapewniony posiłek w formie śniadania i obiadu.

 

Program kolonii zawierał m.in: seans filmowy w kinie „ Na Starówce”, korzystanie z Pływalni Krytej oraz kąpieliska MOSiR w Żorach-Roju, dzień rekreacyjny na Przystani Kajakowej „Śmieszek” (regaty kajakowe, gry, zabawy, pieczenie kiełbasek na ognisku), zajęcia w Miejskiej Bibliotece Publicznej, zawody strzeleckie na strzelnicy pneumatycznej Kurkowego Bractwa Strzeleckiego, wycieczkę do Pszczyny (zwiedzanie Zamku Książąt Pszczyńskich oraz Zagrody Żubrów, spacer po parku i rynku).

 

Podczas całego pobytu dzieci korzystały również z boisk i sprzętu sportowego dostępnego w Hali Sportowej MOSiR. Tradycyjnie już, łącząc zabawę ze sportowym współzawodnictwem, dzieci uczestniczyły w „kolonijnym dniu sportu”. Przygotowany program pozwolił bezpiecznie, miło i aktywnie spędzić wakacje. Na zakończenie turnusu wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe i upominki. info: MOSiR Żory (ok)

 

 

 

 

 Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"