Piątek, 19 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Adolfa, Leona

Hawajskie nadal niepokonane

09.11.2009

W sobotę w Hali Sportowej Politechniki Śląskiej w Gliwicach, spotkały się dwa dotychczas niepokonane zespoły rozgrywek III ligowych. Hawajskie Koszule wygrały 82:57.

GTK Fluor-Britam Gliwice podejmował u siebie SSKS Hawajskie Koszule Bank Spółdzielczy Żory. Mecz od pierwszych minut był bardzo zacięty, pierwsze punkty w meczu zdobył Przemysław Jasiński i było to najniższe prowadzenie Hawajskich Koszul w tym meczu. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 20:10. W drugiej kwarcie po początkowym przestoju naszego zespołu i zmniejszeniu prowadzenia do 4 punktów, trener Łukasz Szymik wziął czas na żądanie. Przemysław Jasiński szybko zdobył 8 punktów z rzędu dla naszej drużyny (2x3). Druga kwarta zakończyła się wynikiem 24:36.

Po przerwie drużynie GTK-u ponownie udało się zmniejszyć przewagę, tym razem do 6 punktów. Trener Hawajskich Koszul wziął kolejny czas na żądanie i od tego momentu rozpoczęła się dominacja żorskiej drużyny nad zespołem z Gliwic. Nasz zespół dominował w każdym elemencie gry - zarówno w obronie, gdzie Marcin Master raz za razem blokował rywali (8 bloków w całym meczu), jak i w ataku.

Drużyna z Gliwic zdobywała punkty tylko po indywidualnych akcjach doświadczonych zawodników: Stanisława Mazanka i Stanisława Grabca. W czwartej kwarcie obraz gry się nie zmienił i podopieczni trenera Szymika pewnie wygrali mecz na szczycie 82:57. Po tym spotkaniu zespół Hawajski Koszul Bank Spółdzielczy w Żorach pozostaje liderem rozgrywek i jedyną niepokonaną drużyną.

Po meczu trener Hawajskich Koszul powiedział: - Wiedzieliśmy, jak trudno gra się przeciwko GTK w ich własnej hali i włożyliśmy wiele pracy, by przygotować się do tego meczu. Zadziałały w zasadzie wszystkie zastosowane, zarówno w obronie,jak i w ataku rozwiązania. Jestem szczęśliwy z powodu wygranej oraz bardzo dumny z postawy zawodników w tym meczu. Graliśmy osłabieni brakiem dwóch podstawowych zawodników, dwóch kolejnych grało z bolesnymi kontuzjami, a mimo to nie straciliśmy wiary w sukces. Zarówno klub jak i zespół mają w mojej ocenie potencjał, by ponownie zagrać w drugiej lidze. Żeby jednak tak się stało musimy się stale rozwijać.

W najbliższą sobotę, 14 listopada, o 17.00, w żorskiej Hali Sportowej zagości drużyna MKKS Zagłębie Sosnowiec.

GTK Fluor-Britam Gliwice: SSKS Hawajskie Koszule Bank Spółdzielczy Żory 57 :82 (10:20,14:16,15:20,18:26)

GTK Fluor-Britam Gliwice:

Stanisław Mazanek 20, Stanisław Grabiec 17, Łukasz Nawrot 8, Paweł Juraszek 7, Błażej Duda 2, Jakub Narczyk 2, Marcin Marczyk 1

Hawajskie Koszule Bank Spółdzielczy Żory:

Przemysław Jasiński 20 (2x3), Adam Pierchała 16(4x3), Karol Kupczak 15(1x3), Bartosz Piasecki 14 (1x3), Marcin Master10, Krzysztof Zieliński 7 info: HK (red. ok)