Czwartek, 25 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Jarosława, Marka

Finał Ligi Tenisa

21.10.2010

W hali tenisowej Remes w Żorach 3 października odbył się finał Żorskiej Ligi Tenisa. Turniej Masters był podsumowaniem rozgrywek, które trwały nieprzerwanie od kwietnia do września.

W cyklu wzięło udział 12 zawodników, którzy rywalizowali w dwóch grupach. Najlepsi zostali rozstawieni w turnieju finałowym. Tu walka toczyła się już na poważnie, faworyci jednak nie zawiedli. Choć pewnym zaskoczeniem mogła być porażka w półfinale doświadczonego Andrzeja Lisa z Robertem Olejniczakiem. Wszystkie spotkania stały na wysokim poziomie, zawodnikom nie można było odmówić woli walki i ambicji, w końcu stawką był prymat w mieście!

W finałowym meczu nie brakowało dramaturgii. W trzecim decydującym secie młody Olejniczak przy stanie 9:5 w super tiebreaku miał już cztery piłki meczowe, niestety nie wykorzystał żadnej z nich i ze zwycięstwa mógł się cieszyć jego konkurent Tadeusz Kois.

Inicjatorem oraz prowadzącym rozgrywki był Andrzej Mazur, instruktor w szkole tenisa AMT. Spotkaniu tenisistów, pomimo rywalizacji, towarzyszyła sympatyczna atmosfera. W przerwach zawodnicy mogli skorzystać z małego bufetu i poczęstować się wypiekami „teściowej”. Info: am (pc-s)