Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Czwartek, 18 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

E-futbol Liga. Pierwsza liga na wakacjach, w drugiej walka trwa

25.06.2014
E-futbol Liga. Pierwsza liga na wakacjach, w drugiej walka trwa

Podczas gdy zawodnicy pierwszej ligi już spokojnie odpoczywają, w drugiej lidze nadal toczy się walka o przodownictwo na półmetku rozgrywek. Po 12 kolejce żadnych większych zmian w czubie tabeli.

Zwycięstwa odnieśli faworyci. AKP pokonało, choć nie bez kłopotów Vikinga Jankowice, 4:3. Problemów ze zwycięstwem nie miała Rybówka, która wygrała 15:0 z Solszybem. Zawodnicy Rybówki chyba pozazdrościli Maratowi i pokazali, że też potrafią strzelić w meczu dużo bramek. W meczu pomiędzy sąsiadami z tabeli, Rowrybu i Amanisa - górą drużyna Amanis Pub Nowiny. Przegrana 2:5 pokazuje, że po dobrym starcie w rozgrywkach, drużyna Rowrybu pod koniec rundy spuściła z tonu. To potknięcie wykorzystał zespół Continental Żory, który pokonując 7:3 Lubar Buzowice wskoczył w tabeli przed Rowryb. Planowe zwycięstwo odniósł też zespół RKP, który bez problemów pokonał najsłabszy w tym sezonie KS Boguszowice.

Kontrowersyjnie zakończył się mecz Habrovej z Huraganem. Zespół gospodarzy spotkanie grał w 10. Po zdobyciu bramki na 2:1 przez Huragan Żory, zawodnicy Habrovej zbyt ostro dyskutowali z sędzią, twierdząc że bramka padła ze spalonego i domagając się jej nieuznania. W konsekwencji sędzia wyrzucił z boiska dwóch zawodników tego zespołu (druga żółta dla jednego z zawodników oraz bezpośrednia czerwona dla drugiego), a reszta zespołu opuściła boisko, odmawiając kontynuacji gry. Wynik tego spotkania został zweryfikowany jako walkower, 3:0 dla Huraganu.

Odbyły się również zaległe mecze pierwszej e-futbol ligi. Felgus Meksyk przegrał z Maxbudem 1:2, choć drużyna z Wielopola mecz zaczynała w dziesięciu. W drugim zaległym meczu pomiędzy Maratem i Kodą padł wynik 8:3 dla Maratu, więc wszystko zgodnie z planem

Niespodzianek nie było - tak można podsumować ostatnią kolejkę rundy wiosennej w drugiej e-futbol Lidze. Drużyny z czuba tabeli ograły swoich przeciwników i usadowiły się na szczycie. KS Rybówka zgodnie z planem pokonała RKP, choć tylko 3:2, a zwycięstwo zapewniła sobie wygrywając drugą połowę 1:0. Pewnie, bo aż 8:1 wygrywa AKP z Solszybem i to właśnie ta drużyna razem z KS Rybówką otwiera tabelę drugiej ligi przed rundą rewanżową z dorobkiem 34 punktów. Dystansu do liderów nie traci Amanis Pub Nowiny. W tej kolejce zespół Amanisa wygrał 6:1 z Iskrą Rowień i utrzymuje stratę siedmiu punktów do pierwszego miejsca. Nieoczekiwaną porażkę poniosła drużyna Huraganu Żory, przegrywając z zespołem Lubaru Buzowice 1:4. Zwycięstwo gości było jednak zasłużone. W dwóch meczach tej kolejki drużyny podzieliły się punktami. Pierwszy wynik remisowy padł w meczu FC Chwałowice i FC Continental Żory. Z wyniku 1:1 pewnie bardziej zadowoleni są zawodnicy drużyny z Chwałowic, Continental może czuć niedosyt ponieważ traci dystans do czołówki. Drugie spotkanie zakończone podziałem punktów było udziałem drużyn KS Boguszowice i FC Habrova - mecz z dużą ilością bramek, szczególnie w drugiej połowie w której padło ich sześć, a spotkanie zakończyło się wynikiem 4:4. W ostatnim meczu tej kolejki Viking Jankowice wygrał wysoko, 7:0 z Rowrybem. Jak widać drużyna RowRybu nie potrafi się otrząsnąć i wrócić do formy z początku rundy.

Gdyby rozgrywki zakończyły się na półmetku, mistrzem pierwszej e-futbol Ligi zostałby zespół FC Morgan Bruk Bud Chwałowice, a podium uzupełniłyby zespoły Max Bud Wielopole i Marat Rybnik. Z awansu cieszyłyby się ekipy KS Rybówki, AKP oraz Amanisa. To właśnie te ekipy wystartują do rundy rewanżowej z najlepszej pozycji w walce o pierwszą ligę. Ich miejsce w drugiej lidze zajęłyby drużyny Old Stars Boguszowice, Dżoga Team Ochojec i Victoria Głożyny. Teraz czas na odpoczynek i ładowanie akumulatorów, a rozgrywki prawdopodobnie powrócą pod koniec sierpnia. Nic jeszcze nie jest rozstrzygnięte, a jesień zapowiada się bardzo ciekawie, zarówno w pierwszej jak i drugiej lidze. Będzie na co popatrzeć!

Info. LigaAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"