Piątek, 26 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Marii, Marzeny

Czterokrotna medalistka

23.05.2011

Dziewięciu zawodników UKS Salmo Żory reprezentowało nasze miasto na Mistrzostwach Śląska w pływaniu jedenastolatków w Radlinie, 13 maja. Roksana Sałbut wywalczyła aż cztery medale – 2 złote, srebrny i brązowy.

Zawodniczka zwyciężyła na dystansach: 200 m stylem dowolnym (2:39,7) oraz 100 m stylem zmiennym (1:22,44), II miejsce zajęła na dystansie 100 m stylem klasycznym (1:29,10) i III miejsce na 50 m stylem klasycznym (0:41,42). Bardzo dobre miejsca zajęli także: Klaudia Stefaniak - VI miejsce na 50 m stylem klasycznym (0:45,63), Anna Zaręba – VIII miejsce na 100 m stylem motylkowym (1:42,9) i Alicja Haj - IX miejsce na 50 m stylem motylkowym (0:42,64).
Dobrze zaprezentowała się drużyna sztafetowa dziewcząt, która pływała w składzie: Alicja Haj, Klaudia Stefaniak, Roksana Sałbut, Anna Zaręba. W konkurencji 4 x 50 m stylem zmiennym z czasem (2:48,28) wywalczyła najmniej lubiane przez sportowców IV miejsce. Pozostali zawodnicy, którzy reprezentowali nasz klub i miasto w tych zawodach to: Natalia Tomasiuk, Ewelina Anioł, Patryk Figas, Karol Małysz, Korneliusz Zepert.
W czwartych swoich startach na Mistrzostwach Śląska Roksana Sałbut została ponadto ponownie wybrana do grona najlepszych zawodniczek, zajmując w tym rankingu II miejsce. Podczas zawodów, pamiątkowymi statuetkami zostali nagrodzeni najlepsi zawodnicy Ligi Klubów Śląskich 2011 (zima-wiosna) - Roksana w tej klasyfikacji zajęła III miejsce. info: UKS Salmo Żory

Roksana Sałbut - III miejsce w klasyfikacji najlepszych zawodniczek Ligi Klubów Śląskich (zima-wiosna) 2011.