Czwartek, 18 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

Co słychać u siatkarzy?

08.12.2017

Trzeci sparing IV ligi kadetek rozegrany na własnej hali zakończył się zwycięstwem. Trener Krzysztof Waligórski dał możliwość gry każdej zawodniczce. Na szczególną pochwałę zasłużyła Patrycja Kozak (przyjmująca), która pokazała drużynie i kibicom bardzo dużo skutecznych ataków.

W sobotę, 2 grudnia, młodzicy rozegrali pierwszy turniej trzeciego etapu. O punkty walczono od początku do końca. Nie udało się wygrać. Chłopcy przegrali 0-2 z Pyskowicami i 0-2 z Rybnikiem.

Młodziczki Młodsze są na półmetku rozgrywek. Po ostatnim turnieju drugiego etapu pozostanie u nich duży niedosyt. Podczas turnieju 2 grudnia, dziewczęta rozegrały dwa mecze. Pierwszy z Sokołem Katowice - przegrany 1:2, gdzie trzeci set od początku bardzo wyrównany i zakończył się dopiero na przewadze 18:16. Po meczu było wiele łez, co utrudniło początek następnego meczu z Czechowicami, w efekcie przegranym 1-2 i podobnie jak w pierwszym meczu tie-break był bardzo wyrównany. W tych dwóch meczach sędziowie wybrali MVP Maję Żuk, która w obu meczach tylko raz zaatakowała w aut oraz Karolinę Kanię za poświęcenie i zaangażowanie. Przed nami druga połowa rozgrywek. Dziewczyny z 7a są na dobrej drodze i jeszcze dadzą nam powody do radości

W ostatnim meczu tego etapu rozgrywek, 6 grudnia, w kategorii kadetek nasza drużyna przegrała z liderem grupy - UKS Jedynką Rybnik - 3:0 (-14,-22,-21). Teraz zespół potrzebuje odpoczynku i głębokiej analizy procesu treningowego. Wróci do walki w 2018 roku.