Czwartek, 25 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Jarosława, Marka

Co nowego u Gepardów?

07.07.2009

W ostatni weekend rozegrano dwie kolejki rundy rewanżowej Ekstraligi Baseballu. W tych rozgrywkach Gepardy Żory zmierzyły się z Dębami Osielsko oraz AMZ MKS Kutno.

Dobry występ żorzan w sobotnim meczu z Osielskiem zaowocował wynikiem 16:5 dla Żor, jednak Gepardy nie poradziły sobie w niedzielnym meczu z Kutnem przegrywając 7:8. W związku z tym po rundzie rewanżowej nasz zespół znajduje się na 3 miejscu w tabeli, co pozwala mu grać w rundzie play-off przeciwko Kutnowskim Lwom. Na miejscu pierwszym w tabeli uplasowały się Demony Miejska Górka, które zagrają z Dębami Osielsko lub Silesią Rybnik, a zależy to od wyniku zaległego meczu Silesii ze Zbójcerzami Piaseczno.

Jeszcze większym sukcesem zakończył się finał Mistrzostw Polski Małej Ligii 9-12 lat w Kutnie, na którym drużyna śląska, w tym 11 zawodników z naszego klubu BUKS Gepardy Żory wraz z trenerami klubowymi - Arkadiuszem Żurkowskim i Przemysławem Paluchem, wywalczyła po raz drugi z rzędu tytuł Mistrza Polski w tej kategorii wiekowej. Gepardy pokonały w finałach Kutno 10:0 i Warszawę 17:1 oraz tym samym od 4 do 12 sierpnia będą reprezentować Polskę i miasto na mistrzostwach Europy, w których może startować tylko 16 ekip z Europy, a zwycięzca tego turnieju będzie reprezentować Europę na Mistrzostwach Świata w USA. Od 7 do 17 lipca, kadra śląska będzie przygotowywać się do mistrzostw na obozie w Gluchołazach.

Również w kategorii Junior Lig 13-14 lat, nasza drużyna zdobyła Mistrzostwo Polski i tym samym 13 lipca wyjeżdża na Mistrzostwa Europy w tej kategorii wiekowej, gdzie będzie reprezentować Polskę i nasze miasto walcząc o wyjazd na Mistrzostwa Świata do USA. W większości tytuły Mistrzów Polski zdobyli chłopcy z rocznika 1996, którzy już od września będą uczęszczać do pierwszej baseballowej klasy gimnazjalnej, która została otwarta w Gimnazjum nr 8 na Os. Korfantego.

Wyniki osiągane przez zawodników BUKS Gepardy Żory zaowocowały powołaniami do Reprezentacji Polski Kadetów, która 18 lipca wyjeżdża do Antwerpii (Belgia) na Mistrzostwa Europy gr B, gdzie Polska będzie walczyła o awans do gr A. Trenerami reprezentacji są zawodnicy żorskiego klubu: Grzegorz Motas i Arkadiusz Żurkowski oraz trenerzy z Kutna – Piotr Mikołajczyk i Grzegorz Białas. W reprezentacji Polski z naszego klubu powołania otrzymali: Paweł Mikulski, Maksymilian Markulak, Miłosz Paprocki i Olaf Klikszowian. info: BUKS Gepardy Żory (ok)