Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Niedziela, 19 maja 2024 r.  Imieniny: Kryspina, Piotra

Boiska dla uczniów będą zadaszone

01.08.2023
Boiska dla uczniów będą zadaszone

Uczniowie dwóch żorskich szkół podstawowych będą mogli korzystach z przyszkolnych boisk bezpiecznie bez względu na pogodę. Boiska zyskają stałe zadaszenie. Miasto Żory pozyskało na ten cel niemal 3 miliony złotych dofinansowania z Programu budowy przyszkolnych hal OLIMPIA. 

Stałe zadaszenie boisk wielofunkcyjnych powstanie przy Szkole Podstawowej nr 4 i Szkole Podstawowej nr 13 z Oddziałami Sportowymi i Mistrzostwa Sportowego. Dofinansowanie do budowy dachu boiska w żorskiej "Czwórce" wyniesie 1 620 000 zł , a w "Trzynastce" 1 370 000 zł. Inwestycje mają być zgodnie z planem być zrealizowane w przyszłym roku.

Dotację miasto uzyskało z Programu Olimpia, którego celem jest poprawa dostępu do nowoczesnej przyszkolnej infrastruktury sportowej. W ramach pierwszego naboru do programu budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich dofinansowanie uzyskało łącznie 360 hal z całej Polski, w tym właśnie dwie w Żorach.

red/źródło: UMAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"