Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Poniedziałek, 26 lutego 2024 r.  Imieniny: Aleksandra, Mirosława

Bieg po moczkę i makówki

23.12.2013
Bieg po moczkę i makówki

Najwyżej sklasyfikowany żorzanin, Mariusz Walczyński, przybiegł do mety jedenasty, z czasem 00:41:19. Drugim najwyżej sklasyfikowanym żorzaninem jest Krzysztof Waldon, czternasty w tabeli. W biegu wystartowało 189 zawodników.

Druga edycja świątecznego Biegu po Moczkę i Makówki odbyła się w minioną sobotę. Świąteczny Bieg organizowany przez Grupę Biegową „Luxtorpeda” Czerwionka i szkołę podstawową w Stanowicach w ramach Święta Makówek odbywa się corocznie w Czerwionce-Leszczynach.

Bieg odbył się na dystansie 10km, a trasa składała się z czterech pętli. W konkurencji wystartowało niemal dwustu biegaczy (w tym kilka osób z psami) nie tylko ze Śląska, także z Bydgoszczy i Zakopanego. Rodzice, którzy przyjechali z dziećmi, mogli zostawić je w szkolnej sali gimnastycznej z opiekunką ze SmartHeads – Kreatywnej Akademii. Przed biegiem odbyła się wspólna rozgrzewka, a sygnał do startu dali rycerze z Bractwa Rycerskiego herbu Lis z Czerwionki, wystrzałem.

Po dotarciu do mety każdy otrzymał ręcznie robiony medal z piernika. Po wejściu do budynku szkoły można było odebrać wylosowaną nagrodę i zjeść na stołówce porcję wybieganych makówek i moczki. Następnie odbył się pokaz walki rycerskiej i dekoracja zwycięzców biegu oraz najciekawiej przebranych biegaczy. Najszybszymi okazali się: Łukasz Czyż wśród mężczyzn (czas: 00:36:22), a wśród kobiet: Katarzyna Kusidło (czas: 00:45:51). Marta Basek, w stroju wróżki, została wybrana najciekawiej przebraną biegaczką.

Dobre nastroje towarzyszyły zebranym od początku do końca, a impreza spotkała się z pozytywnym odbiorem, o czym świadczą m.in. opinie biegaczy na portalu maratonypolskie.pl (http://www.maratonypolskie.pl/mp_index.php?dzial=3&action=5&code=25994&bieganie). By impreza mogła odbyć się w takim kształcie, nieocenione okazało się wsparcie sponsorów, w tym sponsora głównego, czyli Banku BGŻ, a także Urzędu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, który ufundował puchary.

Info: Lux.


 

 Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"