Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Niedziela, 28 maja 2023 r.  Imieniny: Jaromira, Justyny

33. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Solidarności i Olimpijczyków ze startem w Żorach

22.06.2022
33. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Solidarności i Olimpijczyków ze startem w Żorach

25 zespołów z Polski i zagranicy wystartuje z Żor w tegorocznym wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Oficjalna Ceremonia Otwarcia Wyścigu odbędzie się w Parku Cegielnia, 29 czerwca o godz. 10:00. Zachęcamy do kibicowania.

 

Kolarze będą mieli w sumie do pokonania aż 772 kilometry. Trasa wyścigu będzie przebiegać przez województwa śląskie, małopolskie, podkarpackie i świętokrzyskie. Wyścig zakończy się 2 lipca na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi.

Kolarze ruszą spod hali MOSiR przy ul. Folwareckiej, gdzie zaplanowano start ostry. Peleton dojedzie do Alei Armii Krajowej, gdzie skręci w prawo i będzie kierował się do ul. Na Rudą, skąd kolarze pojadą ul. Pszczyńską w kierunku Rudziczki, a następnie skręcą w lewo na Orzesze – Zgoń. Meta 1 etapu zlokalizowana jest w Katowicach.

Ponieważ wyścig kolarski jest ogromnym przedsięwzięciem organizacyjnym, Urząd Miasta Żory poszukuje wolontariuszy chętnych do pomocy przy zabezpieczeniu trasy. Ich praca będzie polegała na pomocyw zatrzymaniu ruchu na mniejszych skrzyżowaniach oraz przy wlotach ulic. Każdy z wolontariuszy otrzyma zestaw gadżetów od Miasta Żory, a także zaświadczenie o tym, że był wolontariuszem podczaj tej imprezy.

Wszystkie osoby pełnoletnie zainteresowane wolontariatem proszone są o kontakt e-mail z Wydziałem Promocji, Kultury i Sportu pod adresem: wpks@um.zory.pl lub numerem telefonu 32 43 48 195. W mailu prosimy podać swoje imię i nazwisko, rok urodzenia oraz numer telefonu.

Sponsorami etapowymi wyścigu w Żorach są Nifco Korea Poland Sp z o.o., Extral Sp. z o.o., Zakłady Techniki Komunalnej Sp. z o.o. oraz Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Źródło: UM ŻoryAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2023 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"